صنعت خودروسازی از کمبود ریزتراشه‌ها ۲۱۰ میلیارد دلار ضرر کرد

0
۷۰ بازدید

 افزایش تقاضا برای قطعات الکترونیکی کمبود ریزتراشه‌های مورد نیاز خودروها را شدیدتر کرده و قیمت آن را بالاتر برده است.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، گزارش جدید شرکت مشاوره الکسی پارتنرز نشان می‌دهد ادامه کمبود ریز تراشه‌ها ۲۱۰ میلیارد دلار به درآمد صنعت خودروسازی جهان در ۲۰۲۱ آسیب می‌رساند.

این رقم تقریباً دو برابر ۱۱۰ میلیارد دلاری است که این شرکت در ماه مه پیش‌بینی کرده بود. ضرر و زیان تولیدکنندگان خودرو در ابتدای سال جاری میلادی یعنی آغاز کاهش تولید آنها ۶۰.۶ میلیارد دلار پیش‌بینی می‌شد.

این شرکت پیش‌بینی می‌کند ۷.۷ میلیون خودرو از تولید دنیا در ۲۰۲۱ کم شود.  این شرکت قبلا کاهش تولید ۳.۹ میلیون واحدی را تخمین زده بود.

این ارقام در شرایطی پیش‌بینی می‌شود که تولیدکنندگان خودرو همچنان درگیر کمبود ریز تراشه ها هستند. بحرانی که باعث توقف تولید در کارخانه‌های خودروسازی در سراسر آمریکای شمالی، اروپا و آسیا شده است.

 افزایش تقاضا برای قطعات الکترونیکی کمبود ریزتراشه‌های مورد نیاز خودروها را شدیدتر کرده و قیمت آن را بالاتر برده است. ریزتراشه‌های نیمه رسانا از قطعات اصلی در ساخت خودروهای جدید هستند و بیشتر در قطعات اصلی مثل فرمان و ترمز به کار می‌روند. در ساخت یک خودروی متوسط از صدها ریزتراشه نیمه رسانا استفاده می‌شود.

الکسی پارتنرز قبلا انتظار داشت تولید این قطعات در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ بهبود یابد ولی در حال حاضر این زمان را تا حداقل سه ماهه دوم ۲۰۲۲ به تعویق انداخته است.

بسیاری ازخودروسازان بزرگ دنیا از جمله فورد و جنرال موتورز در مورد کاهش شدید درآمد در سال جاری میلادی به خاطر کمبود ریزتراشه هشدار داده‌اند. مدیرعامل جنرال موتورز در این هفته اعلام کرد عرضه ریزتراشه از مناطقی از جهان صورت می‌گیرد که نرخ پایین واکسیناسیون کرونا را دارند بنابراین بی‌ثباتی بالایی در عرضه این قطعات وجود دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=155442

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here