صنعتگران کاشی و سرامیک جهان در تهران

0
۲۸۲ بازدید

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی(CERAFAIR-2015) با حضور و مشارکت دهها شرکت داخلی و خارجی از ۲۹ تیر تا یکم مرداد ماه درمحل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

در این نمایشگاه بیش از ۲۵۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و ۸ کشور دیگر؛ جدیدترین تولیدات، تجهیزات و صنایع و تجهیزات مرتبط به این صنعت را در معرض دید علاقمندان قرار خواهند داد.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتیامسال شاهد حضور و مشارکت ۲۰۰ شرکت و واحد صنعتی داخلی و ۵۰ شرکت خارجی از کشورهای، ایتالیا، اسپانیا، چین، جمهوری چک، آلمان، هلند، بلغارستان و کره جنوبی است.

براساس این گزارش تعداد شرکت های خارجی در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته، بیش از ۱۵ درصد افزایش یافته است.

برگزاری هشت نشست تخصصی و کارگاه علمی با حضور اساتید، کارشناسان و صنعتگران حوزه کاشی و سرامیک و حضور چند هیات اقتصادی و بازرگانی از کشورهای منطقه خاورمیانه در محل نمایشگاه، برخی از برنامه های جانبی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک تهران خواهد بود.

شناسائی بازارهای جدید صادراتی، افزایش صادرات، معرفی ظرفیت های بالقوه و بالفعل این بخش صنعتی کشور، برنامه ریزی برای رفع مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت، ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوریها و ظرفیتهای موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقاء کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

براساس اعلام انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک؛ درحال حاضر جمهوری اسلامی ایران چهارمین تولیدکننده و همچنین چهارمین صادر کننده بزرگ کاشی و سرامیک جهان است و چین، برزیل و هند، کشورهای هستند که در تولید و صادرات این صنعت رتبه های اول تا سوم را در جهان در اختیار دارند.

شرکت ها، کارخانه ها و واحدهای صنعتی کشورمان سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کنند که از این مقدار، سالانه بیش از ۱۱۵ میلیون مترمربع به دیگر کشورها صادر شده و از این صادرات هم حدود ۴۶۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری ایجاد می شود.

در یک دهه اخیر احداث و راه اندازی واحدهای جدید تولیدی صنعت کاشی و سرامیک کشور دو و نیم برابر افزایش یافته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13870