صندوق بین المللی پول ۴۸۰ میلیون دلار به آنگولا پرداخت کرد

0
۱۱۶ بازدید

صندوق بین المللی پول از واکنش خوب این کشور آفریقایی به دو چالش پایین بودن قیمت نفت و بیماری همه گیر ویروس کرونا تمجید و خاطرنشان کرد که مقامات آنگولا کاملاً به این برنامه پایبند هستند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، دومین صادرکننده بزرگ نفت آفریقا یعنی آنگولا در حالی که همچنان با قیمت پایین نفت و کاهش صادرات دست و پنجه نرم می کند، موفق به دریافت ۴۸۰ میلیون دلار از توافق وام ۳.۷ میلیارد دلاری با صندوق بین المللی پول شد.

صندوق بین المللی پول از واکنش خوب این کشور آفریقایی به دو چالش پایین بودن قیمت نفت و بیماری همه گیر ویروس کرونا تمجید و خاطرنشان کرد که مقامات آنگولا کاملاً به این برنامه پایبند هستند. آنگولا سال گذشته علی رغم شیوع ویروس کرونا از یک استراتژی جدید سرمایه گذاری با هدف افزایش تولید نفت خود رونمایی کرد.

این کشور آفریقای غربی در تلاش است تا از ۵۷ میلیارد بشکه ذخایر نفتی کشف نشده خود استفاده کند. تولید نفت آنگولا از سال ۲۰۰۸ زمانی که به اوج خود یعنی حدود ۲ میلیون بشکه در روز رسید، در حال کاهش بوده است.

میزان متوسط تولید نفت این کشور در سال گذشته ۱.۲۸ میلیون بشکه در روز پیش بینی شده است اما به دلیل تخلیه طبیعی میادین نفتی، کاهش بیشتری را تجربه خواهد کرد. تولید نفت آنگولا احتمالاً اندکی بیش از ۵۰۰۰۰۰ بشکه در روز خواهد بود مگر اینکه کشف جدیدی صورت گیرد که آن هم به سرمایه گذاری خارجی در این صنعت نیاز دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=129065

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید