صدور مجوز کنسرت های زیر ۵۰۰ نفر به استان ها واگذار شد

0
۲۳۳ بازدید

دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشنامه ای اختیار صدور مجوز اجرای صحنه ای زیر ۵۰۰ نفر را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها واگذار کرد.

براساس بخشنامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دستور علی مرادخانی معاون هنری، از تاریخ ۱۷ خردادماه، همه مجوزهای اجرای صحنه ای موسیقی برای تمامی فضاهای عمومی، توسط ادارات کل استانی پس از هماهنگی با مراجع ذی صلاح، با رعایت مفاد آئین نامه اجرای صحنه ای و حفظ شئون اسلامی درحین برگزاری و انجام تبلیغات، بلامانع است.

این بخشنامه شامل: اجراهای صحنه ای موسیقی- محلی، تلفیقی، نواحی، مقامی، سنتی ، پاپ، کلاسیک، آموزشی و پژوهشی – سفره خانه ها و گردهمای خواهد بود.

در بخش دیگر این بخشنامه آمده است: مجوز زیر ۵۰۰ نفر در تهران شامل سالن های رودکی ، مجموعه فرهنگی برج آزادی و فرهنگسرای نیاوران نبوده و این سالن ها کماکان برای اجرای برنامه های زیر ۵۰۰ نفر باید از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت کنند.

براساس اختیارات قانونی، تمامی اجراهای موسیقی در کشور اعم از کنسرت ها و اجراهای موسیقی میان برنامه ای باید مجوز لازم را از دفتر موسیقی یا ادارات کل استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.

در سال های اخیر بعضی از نهادها و سازمان ها از جمله شهرداری های چندین شهر بدون اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به برگزاری کنسرت هایی کرده بودند که مشکلاتی را به وجود آورد، براساس این تفویض اختیار همه نهادها، شرکت ها و سازمان ها برای استفاده از برنامه های موسیقی، ملزم به دریافت مجوز از اداره یا اداره کل ارشاد آن استان یا شهرستان هستند.

پیش از ابلاغ این بخشنامه، از حدود یک سال گذشته این طرح به صورت محدود در دو استان اصفهان و فارس اجرا و نتایج حاصله از آن ارزیابی و مشکلات و موانع برطرف شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13179