صداوسیما تریبون دغدغه‌های مردم نیست

0
۲۷۷ بازدید

اگر در صدا و سیما به کسی اهانت شد، فرد مقابل باید بتواند از همین تریبون از خود دفاع کند اما در این سال‌ها اهانت‌های زیادی به شخصیت‌ها و جریانهای نظام شد و اجازه دفاع به آنها داده نشد.

برادر شهید هاشمی‌نژاد معتقد است وضعیت آزادی قلم، بیان، فکر و اندیشه در صداوسیما مناسب نیست.

حجت‌الاسلام سیداحمد هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: رسانه ملی همانطور که از نام آن مشخص است باید در اختیار تمامی جریان‌ها و تفکرات کشور و حتی توده مردم قرار گیرد ولی به عنوان یک شهروند سیاسی و روحانی اصلاح‌طلب که سال ها در جریان مبارزات انقلاب بودم باید بگویم که از وضعیت آزادی قلم، بیان، فکر و اندیشه و انتظاراتی که از اصل حرکتمان داشتیم راضی نیستم.

وی افزود: متاسفانه در این مدت صدا و سیما به تفکرات و جریانات خاصی منحصر شد به گونه‌ای که هم توده مردم امروز دور از صداوسیما هستند و هم جریان‌های دیگر از استفاده از این تریبون محروم شده‌اند و اساسا صداوسیما تریبونی برای حرفها و دغدغه های مردم نیست. از سوی دیگر طبق قانون اگر در صدا و سیما به کسی اهانت شد یا موضوعاتی گفته شد، فرد مقابل باید بتواند از همین تریبون از خود دفاع کند در حالیکه در این سال‌ها جسارت‌ها و اهانت‌های زیادی به شخصیت‌ها و جریانهای نظام شد که اجازه دفاع به انها داده نشد.

برادر شهید هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه صدا و سیما در زمان ضرغامی نتواست انتظاراتی را که جامعه داشت، برآورده کند، گفت: امیدوارم سرافراز بتواند ضعف‌های گذشته را برطرف کند و به نیازهای جامعه بپردازد. جامعه مساله خارج از قانون از صدا و سیما نمی‌خواهد. خواسته مردم این است که صدا و سیما در اختیار همه جریان ها قرار گیرد و از روند یک طرفه گذشته جلوگیری شود.

برادر شهید هاشمی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود در مورد مقوله امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف شرعی و دینی برای هر فردی است. اگر جایی لازم به برخورد عملی در مقوله امر به معروف بود باید بدانیم که افراد حق دخالت ندارند بلکه باید دستگاه‌های ذیربط اقدام کنند. نگرانی‌هایی که امروز در جامعه وجود دارد این است که مبادا افرادی خود را وارد این مقوله کنند و اتقام‌جویی‌های شخصی پیش آید.

وی گفت: بیم آن می‌روند که در این طرح برای عده‌ای آنقدر فضا را باز بگذارند که با ایجاد تنش و تشنج آرامش جامعه از دست برود. امر به معروف و هی از منکر شیوه‌ها و روش‌هایی دارد که اغلب کسانی که وارد مقوله امر به معروف می‌شوند این شیوه‌ها را رعایت نمی‌کنند به نظر من باید در این خصوص پخته‌تر و منطقی‌تر پیش برویم

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8165