صادرات ۳۷ میلیونی نفت آمریکا به چین

0
۲۶۴ بازدید

چین ماه آینده ۳۷ میلیون بشکه نفت خام از آمریکا تحویل می گیرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از اویل پرایس، چین نفتکش هایی را اجاره کرده که می توانند ۳۷ میلیون بشکه نفت خام را در ماه آینده از آمریکا تحویل بگیرند. با وجود درگیری های اخیر بین آمریکا و چین، واردات این مقدار نفت برای چین یک رکورد است و طبق الزامات قرارداد تجاری که در سال گذشته بسته شده صورت می‌گیرد.

چین موظف است ۱۸.۵ میلیارد دلار انرژی در سال جاری میلادی و ۳۳.۹ میلیارد دلار در سال آینده از آمریکا خریداری کند. این محموله ها محصولات متفاوتی از نفت خام و گاز طبیعی مایع گرفته تا زغال‌سنگ و محصولات نفتی را شامل می شوند. ولی همه گیری ویروس کرونا تقاضا برای این محموله های انرژی را از بین برده و تعهد چین به قرارداد را سخت‌تر کرده است.

حتی قبل از آغاز هم گیری ویروس کرونا هم در مورد توانایی چین برای خرید تمام مقدار انرژی که در قرارداد توافق شده، تردید وجود داشت. با این وجود، کل واردات نفت خام چین در نیمه اول سال جاری میلادی بیشتر از همین دوره در ۲۰۱۹ بوده است.

متوسط واردات نفت چین در این مدت ۱۰.۷۵ میلیون بشکه در روز بوده که ۱۰ درصد بیشتر از همین زمان در سال گذشته است.

طبق گفته تحلیلگران ریفینیتیو ایکون، واردات نفت چین از آمریکا هم تا ۵ میلیون تن افزایش یافته که معادل بیش از یک میلیون بشکه در روز است. این رقم نسبت به سال گذشته بالاتر است ولی از مقدار نفتی که چین طبق قرارداد برای خرید از آمریکا در سال جاری میلادی متعهد شده کمتر است.

چین از ماه ژوئن تنها ۵ درصد معادل یک میلیارد دلار از محصولات انرژی آمریکا را طبق قرارداد تجاری خریداری کرده است که شامل نفت خام، گاز طبیعی مایع و زغال سنگ متالورژی می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=109440