صادرات نفت عربستان به آمریکا کاهش یافت

0
۲۱۶ بازدید

طبق داده‌های ردیابی کشتی که توسط بلومبرگ پردازش شده است، بزرگترین تولیدکننده اوپک، عربستان سعودی، در ماه آگوست تنها ۱۷۷,۰۰۰ بشکه در روز نفت را روانه آمریکا کرده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، عربستان سعودی به کاهش صادرات خود به مورد توجه‌ترین بازار نفت جهان ادامه می‌دهد. عربستان در ماه آگوست صادرات نفت خود به آمریکا را به پایین‌ترین سطح در دهه‌های اخیر رسانده است. طبق داده‌های ردیابی کشتی که توسط بلومبرگ پردازش شده است، بزرگترین تولیدکننده اوپک، عربستان سعودی، در ماه آگوست تنها ۱۷۷,۰۰۰ بشکه در روز نفت را روانه آمریکا کرده است.

برای مقایسه باید اشاره کرد که سعودی‌ها در ماه آوریل ۱.۳ میلیون بشکه در روز نفت خود را به بازارهای آمریکا ارسال کرده بودند. در واقع، ماه آوریل ماهی بود که طی جنگ قیمت نفت با روسیه، عربستان سیلی از اَبَرنفتکش‌های خود را روانه بازارهای جهان کرده بود؛ ضمن اینکه در ماه آوریل نیز، صادرات بسیار بالای نفت خام از سوی عربستان با افت شدید تقاضای نفت روبرو شده و باعث شد ظرفیت انبارهای نفت آمریکا پر شود.

طبق داده‌های شرکت تحقیقاتی کلیپردیتا که توسط سی‌ان‌ان بیزنس گزارش شده است، واردات نفت خام آمریکا از عربستان سعودی با نفتکش‌هایی که در ژوئن و جولای از عربستان رهسپار شده‌اند به ۲۶۴,۰۰۰ بشکه در روز رسیده است که این کمترین میزان از ۱۹۸۵ تا کنون است.

طبق داده‌های کلیپردیتا، تخمین زده می‌شود که واردات نفت خام آمریکا از عربستان سعودی در ماه سپتامبر به نصف این میزان کاهش یابد و به ۱۴۰,۰۰۰ بشکه در روز برسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=111049