صادرات نفت خام ونزوئلا ۶۶ درصد رشد کرد

0
۹۴ بازدید

وزیر نفت ونزوئلا دو هفته پیش اعلام کرد دولت این کشور در حال سرمایه‌گذاری جهت احیای تولید نفت است و تا پایان سال جاری تولید را ۴ برابر خواهد کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، صادرات نفت خام ونزوئلا در ماه گذشته میلادی به دنبال هجوم تاجران جهت فروش نفت خام این کشور به خریداران چینی قبل از از اجرایی شدن قانون جدید مالیات در چین، افزایش یافت.

صادرات نفت ونزوئلا به آسیا با عنوان نفت مالزی انجام می‌شود و بخش بزرگی از آن قبل از ۱۲ ژوئن یعنی قبل از اجرایی شدن قانون جدید مالیات بر واردات چین انجام شده است. این قانون هزینه واردات سوخت را ۴۰ درصد افزایش می‌دهد.

ونزوئلا افزایش تولید نفت را هم در ماه گذشته گزارش داده که نتیجه راه اندازی یک واحد ارتقا دهنده نفت خام با کمک شرکت‌های توتال و ایکویینر بوده است.

اطلاعات کشتیرانی نشان می‌دهد شرکت نفت دولتی ونزوئلا ۶۳۱۹۰۰ بشکه در روز نفت خام در ماه گذشته میلادی صادر کرده که ۶.۵ درصد نسبت به ماه مه و ۶۶ درصد نسبت به سال گذشته میلادی در همین زمان افزایش داشته است.

وزیر نفت ونزوئلا دو هفته پیش اعلام کرد دولت این کشور در حال سرمایه‌گذاری جهت احیای تولید نفت است و تا پایان سال جاری تولید را ۴ برابر خواهد کرد.

وی گفت:« بدون هیچ تامین مالی خارجی و با پول خودمان توانسته‌ایم سرمایه‌گذاری کافی برای آغاز بهبود تدریجی تولید نفت داشته باشیم».

فرانسیسکو مونالدی، یکی از متخصصان صنعت نفت ونزوئلا در دانشگاه رایس عقیده دارد تقویت تولید نفت این کشور تا ۱.۵ میلیون بشکه در روز تا پایان ۲۰۲۱ غیرممکن است و حتی در میان مدت هم نمی‌توان به این رقم رسید. ظرفیت تولید ونزوئلا از ۲۰۱۴ رو به کاهش بوده و یک سال است هیچ چاه نفتی فعالی در این کشور وجود نداشته است.

شرکت نفت دولتی ونزوئلا اعلام کرد به ۵۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای تقویت تولید به سطح قبل از به قدرت رسیدن هوگوچاوز نیاز دارد. ونزوئلا در آن زمان روزانه ۲.۳ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کرد. این شرکت اعلام کرد به دنبال سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی برای این کار است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=146866

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here