صادرات نفت خام عربستان بر مدار صعود

0
۸۱ بازدید

صادرات نفت خام عربستان سعودی در ماه جولای از ۵.۹۶۵ میلیون بشکه در روز به ۶.۳۲۷ میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، جودی، مؤسسه داده‌های سازمانی مشترک، گزارش داد که صادرات نفت خام عربستان در ماه جولای به بالاترین سطح خود از ماه ژانویه رسیده است.

صادرات نفت خام عربستان سعودی در ماه جولای از ۵.۹۶۵ میلیون بشکه در روز به ۶.۳۲۷ میلیون بشکه در روز افزایش یافت. کل صادرات نفتی عربستان، شامل محصولات نفتی، در این ماه به ۶.۶۵ میلیون بشکه در روز رسید.

سازمان کشورهای صادرکننده سوخت و متحدان آنکه به نام اوپک پلاس مشهور شده‌اند، در ماه جولای تسهیل توافق تاریخی کاهش تولید خود را آغاز کرد (تولید خود را افزایش داد) و عربستان سعودی هم شروع به کنار گذاشتن کاهش تولید داوطلبانه خود کرد.

میزان تولید پالایشگاه‌های داخلی عربستان در ماه جولای به ۲.۴۵۷ میلیون بشکه در روز رسید در حالی که ۶۹۱ هزار بشکه در روز نفت خام هم مستقیماً سوزانده شد.

تولید نفت خام بزرگترین صادرکننده نفت خام جهان در این ماه ۵۷۴ هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل رشد کرد و به ۹.۴۷۴ میلیون بشکه در روز رسید.

عربستان و سایر کشورهای عضو اوپک هر ماه داده‌های تولید خود را به جودی، مؤسسه داده‌های سازمانی مشترک، ارسال می‌کنند و این سازمان هم داده‌ها را منتشر می‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=154483

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here