صادرات میوه ۲۰ برابر واردات

0
۲۵۹ بازدید

سخنگوی گمرک ایران گفت: صادرات میوه چه از لحاظ وزنی و چه ارزش بیش از ۲۰ برابر واردات بوده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، روح‌الله لطیفی با اشاره به صادرات و واردات میوه در ۱۱ ماه امسال اظهار داشت: در ۱۱ ماه سال جاری میزان واردات میوه ۳۸۰ هزار و ۹ تن بوده که ارزش این میزان واردات ۲۶۷ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۲۴۸ دلار بوده است.

وی همچنین درباره میزان صادرات میوه از کشور در مدت مذکور گفت: در این مدت زمان هفت میلیون و ۸۸۱ هزار تن انواع میوه و محصولات کشاورزی به ارزش پنج میلیارد و ۵۲۱ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۷۷۰ دلار صادر کرده‌ایم.

لطیفی تاکید کرد: صادرات میوه چه از لحاظ وزنی و چه ارزش بیش از ۲۰ برابر واردات بوده است.

سخنگوی گمرک ایران با بیان اینکه در واردات میوه‌های گرمسیری در ۱۱ ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته روند کاهشی داشتیم، اظهار داشت: در ۱۱ ماه امسال واردات موز ۳۴۵ هزار و ۲۶ تن به ارزش ۲۳۴ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۲۲۰ دلار بوده که در مدت مشابه سال گذشته ۴۲۱ هزار و ۷۵ تن موز به ارزش ۲۸۴ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۹۸۴ دلار موز وارد کرده بودیم.

وی تاکید کرد: واردات موز امسال نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد کاهش داشته است.

وی همچنین درباره واردات نارگیل گفت: امسال دو هزار و ۱۸۱ تن به ازش یک میلیون و ۳۹۰ هزار دلار نارگیل وارد کردیم که این اعداد در ۱۱ ماه سال گذشته ۴ هزار و ۴۴۶ تن به ارزش دو میلیون و ۷۳۷ هزار دلار بوده است. لطیفی ادامه داد: امسال نسبت به سال گذشته ۵۱ درصد کاهش در واردات نارگیل داشتیم.

سخنگوی گمرک ایران افزود: همچنین در ۱۱ماه امسال ۴۶۹۶ تن آناناس به ارزش ۴ میلیون و ۸۴ هزا رو ۵۳۷ دلار واردات داشتیم که سال گذشته واردات آ‌ناناس شش هزار و ۷۵۰ تن به ارزش شش میلیون و ۱۴۷ هزار و ۸۳۱ دلار بوده است. در واردات آناناس هم با کاهش ۳۰ درصدی مواجه بودیم.

لطیفی درباره واردات انواع انبه در ۱۱ ماه سال جاری اظهار داشت: امسال ۲۲ هزار و ۷۸۷ تن انواع انبه به ارزش ۱۶ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۶۸۵ دلار واردات داشتیم که سال گذشته واردات انواع انبه به ۲۶ هزار و ۹۰ تن به ارزش ۲۶ میلیون و ۷ هزار و ۶۷۷ دلار بوده است و واردات انواع انبه هم کاهش ۳۵ درصدی داشته باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=136681