صادرات منسوجات نانویی ایرانی به ۴ کشور اروپایی و کانادایی

0
۲۳۵ بازدید

صادرات منسوجات نانویی یکی از شرکت‌های فناور بعد از عرضه به بازارهای عراق، پاکستان و افغانستان، کشورهای هلند، کانادا، استرالیا و بلغارستان را هدف قرار داده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، محمود ضرابی، مدیرعامل این شرکت تولید کننده پوشاک نانویی گفت: با وجود شیوع کرونا و دشواری‌هایی در کسب و کار، موفق به صادرات شدیم و برنامه‌ریزی‌هایی برای بهبود وضعیت صادرات سال آینده انجام می‌دهیم.

ضرابی دلیل موفقیت این شرکت در تجاری‌سازی محصولات خود را سرمایه‌گذاری روی فروش اینترنتی دو سال گذشته دانست و افزود: اتخاذ این راهبرد به ما کمک کرد که در شرایط کرونا بتوانیم فروش خود را ادامه دهیم. کرونا همچنان بر بازار سایه خواهد داشت و هر کسب و کاری که نتواند خود را با این شرایط وفق دهد، از بازار خارج خواهد شد.

ضرابی با اشاره به موفقیت این شرکت در صادرات منسوجات نانویی به کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان، خاطر نشان کرد: نمونه‌هایی نیز به کشورهای هلند، کانادا، استرالیا و بلغارستان ارسال شده که رایزنی برای شروع صادرات به این کشورها نیز در حال انجام است.

مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه به نظر می‌رسد دیگر اقتصاد متکی به نفت جوابگو نیست و برای توسعه اقتصاد غیرنفتی برنامه‌ریزی‌هایی در سطح کشور انجام شده است، اظهار کرد: این برنامه‌ها در کنار افزایش قیمت دلار، جذابیت‌های صادراتی منسوجات را افزایش داده است و این موضوع به ما انگیزه می‌دهد که برای صادرات بیشتر انرژی صرف کنیم. چشم‌انداز صادرات منسوجات، مطلوب به نظر می‌رسد و ما برای صادرات به کشورهای مختلف از جمله اروپا در حال برنامه‌ریزی هستیم.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌جمهوری، این شرکت تولیدی، در سال ۱۳۶۶ با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. در طی سال‌های متمادی با عبور از چالش‌های متعدد، به میزان تولید خود افزود و محصولات خود را علاوه بر جوراب، به دستکش و زیرپوش نیز گسترش داد.

این شرکت از جمله اولین تولیدکنندگان جوراب آنتی‌باکتریال در ایران بوده که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره اقدام به تولید جوراب‌هایی با خاصیت ضدمیکروب و ضدبو کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=119795