صادرات قیر تقلبی از سوی داخلی ها!

0
۳۶۱ بازدید

همزمان با ممنوعیت استفاده از قیر نامرغوب در پروژه‌های ایرانی اعلام شد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به اینکه از این پس قیر مصرفی در پروژه های کشور از نوع مرغوب خواهد بود، گفت: صادرات قیر بی کیفیت از سوی برخی شرکت های داخلی همچنان ادامه دارد.

حسن خسروجردی در گفت وگو با ایلنا با اشاره به برگذاری چند جلسه با مسئولین ذیربط به منظور تصمیم گیری برای نظارت بر تولید قیر، گفت: خروجی این جلسات این بوده که دولت از جمله وزارت راه مکلف شده که فقط از دو شرکت بزرگ و معتبر تولید کننده قیر مرغوب خریداری کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه هنوز تصمیمی برای تولید و صادرات قیر با کیفیت گرفته نشده است و همچنان بعضی شرکت ها برای تولید قیر تقلب می کنند.

خسروجردی یادآور شد: از این پس قیر تقلبی در هیچ یک از پروژه های داخلی استفاده نمی شود مگر اینکه آسفالت کارها تقلب کنند ولی صادرات هنوز شرایط به حالت قبل باقیست.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی میزان قیر صادراتی را مجموعا حدود ۲.۵ میلیون تن اعلام کرد و افزود: با توجه به کیفیت پایین برخی از مقادیر قیر ایران در بازارهای صادراتی کشور بحرین بدون رقیب اقدام به فروش و صادرات محصولات خود با نرخی بسیار بیشتر از ایران می کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13596