کد خبر: 165395
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰

صادرات شرکت های دانش بنیان به ۸۵۰ میلیون دلار رسید

صادرات شرکت های دانش بنیان به ۸۵۰ میلیون دلار رسید

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، سورنا ستاری در مراسم روز ملی صادرات گفت: اکوسیستم جدیدی در حوزه اقتصاد در حال شکل‌گیری است اکنون 400 هزار اشتغال ایجاد شده که از جمله پایه‌های آ‌ن استارت‌آپ‌ها تولیدات نوآورانه و سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر و بازیگران جدید بوده‌اند که به حوزه کارآفرینی اضافه شده‌اند و ما شرکت‌های جدید ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: اقتصاد دانش بنیان چیزی نیست جز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پژوهش.

معاون علمی رییس جمهور با بیان اینکه دولت باید زیرساخت ایجاد کند تا بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کند افزود: صادرات ما در بخش دانش بنیان 850 میلیون دلار غیر از بخش آی سی تی بوده است.

وی با بیان اینکه تحریم‌های داخلی اثرات بدتری نسبت به تحریم‌های بیرونی داشته‌اند خاطرنشان کرد: ما باید بدانیم هر مجوزی که در دولت خلق می‌شود قطعا پشت آن فساد وجود دارد بنابراین وقتی قانون وضع می کنیم باید تبعات آن را بدانیم. ضرر و منفعت‌ها باید برطرف شود.

ستاری با بیان اینکه اکنون شرکت‌های صادراتی در حال رشد هستند یادآور شد: اکنون محدودیت‌های حوزه صادارت به شکلی است که دستورالعمل‌های خلق الساعه را کسانی می‌نویسند که خود در بخش خصوصی حضور نداشته‌اند و این منجر به ضربات متقابلی خواهد شد.

وی تاکید کرد: امیدوارم دولت جدید با درس گرفتن از اشتباهات گذشته محیط کسب و کار و اتفاقات خوبی را رقم بزند هر چند تغییر اکوسیستم اشتباه قبلی کار سختی است.