صادرات ایران وافغانستان چند درصد تغییر کرد؟

0
۱۲۳ بازدید

بر این اساس در ۳ ماهه  ابتدای سال ( و زمان آغاز درگیری ها) صادرات ایران به افغانستان یک میلیون و ۳۸۶هزار تن  به ارزش ۵۷۰میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه کاهش ۵درصدی در وزن و افزایش ۱۵ درصدی ارزش ثبت شد.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم،  بررسی آمارهای گمرک ایران نشان میدهد،‌ صادرات به افغانستان در  ۶ماهه  نخست سال ۲میلیون و ۵۱۶هرارتن به ارزش ۹۹۹میلیون دلار بوده است، که نسبت به مدت مشابه ۲۵ درصد در وزن کاهش داشته و به لحاظ ارزشی حدود  ۱۰ درصد کاهش داشته است.

بر این اساس، در ۵ ماهه ابتدایی سال و تا پایان مرداد ماه صادرات ایران ۲میلیون و ۱۶۵هزارتن به ارزش ۸۵۵میلیون دلار بوده که نسبت به مدت ۵ماهه سال قبل ۱۸درصد در وزن و ۲درصد در ارزش کاهش داشته است.

به گفته سخنگوی گمرک ایران، در آمار ۴ ماهه هم یک میلیون و ۸۰۱هزارتن به ارزش ۷۲۸میلیون دلار صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد در وزن کاهش و ۲درصد در ارزش افزایش داشته است.

سخنگوی گمرک گفت: بر این اساس در ۳ ماهه  ابتدای سال ( و زمان آغاز درگیری ها) صادرات ایران به افغانستان یک میلیون و ۳۸۶هزار تن  به ارزش ۵۷۰میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه کاهش ۵درصدی در وزن و افزایش ۱۵ درصدی ارزش ثبت شد.

 همچنین در  2ماهه، ۹۱۱هزارتن کالا به ارزش ۳۶۵میلیون دلار  صادر شده است که کاهش ۱۴درصدی در وزن و افزایش ۸درصدی ارزش ثبت شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=157470

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here