صادرات ایران به آفریقا به ۸۰۰ میلیون دلار رسید

0
۱۲۳ بازدید

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: با وجود شرایط سخت کرونا میزان صادارت ایران به آفریقا به حدود ۸۰۰ میلیون دلار می رسد که این میزان نشان دهنده اهمیت قاره آفریقا در برنامه های اقتصادی ایران است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، مجتبی رضاخواه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با وجود شرایط سخت پاندمی کرونا در یکسال گذشته میزان صادارت ایران به آفریقا به حدود ۸۰۰ میلیون دلار می‌رسد که این میزان نشان دهنده اهمیت قاره آفریقا در برنامه‌های اقتصادی و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن اشاره به روابط ۵۰ ساله دیپلماتیک میان ایران و کنیا گفت: ایران به دنبال توسعه همه‌جانبه روابط با کشورهای آفریقایی از جمله کنیا در راستای منافع مشترک ملت‌هاست.

وی تصریح کرد: کشورهای آفریقایی از ظرفیت‌های لازم برای توسعه و بالندگی برخوردار هستند و جمهوری اسلامی ایران از استقلال، پیشرفت و رفاه مردم آفریقا حمایت می‌کند.

رضاخواه تأکید کرد: دولت و مجلس جدید جمهوری اسلامی ایران علاقه مند است روابط اقتصادی خود را با کشورهای آفریقایی به ویژه کنیا در حوزه‌های کشاورزی، ماشین آلات کشاورزی، مصالح ساختمانی، پتروشیمی، تجهیزات پزشکی – دارویی، تکنولوژی، نانوتکنولوژی و صنایع معدنی گسترش دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: راه اندازی خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (IHIT) که موجب رونق استارتاپ ها و شرکت‌های کوچک و متوسط شده است، گام مثبتی در راستای توسعه و گسترش روابط حسنه اقتصادی و تجاری میان طرفین محسوب می‌شود.

این نماینده مجلس در راستای حُسن نیت و پیشبرد همکاری‌های دوجانبه، طرح راه اندازی خط پروازی مستقیم تهران – نایروبی و بالعکس را به مقامات کنیایی پیشنهاد داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=171369