صادرات ایتالیا ۲۶.۴ درصد ریزش کرد

0
۲۱۶ بازدید

اطلاعات اداره آمار ایتالیا نشان می دهند هزینه خانواده ها در این کشور ۱۱.۳ درصد طی این دوره کاهش یافته و صادرات ۲۶.۴ درصد پایین آمده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، شرکت های ایتالیایی سرمایه‌گذاری خود را کاهش داده و مصرف کنندگان هزینه‌های خود را به خاطر تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی پایین آوردند. به این ترتیب، اقتصاد ایتالیا وارد رکودی بی‌سابقه شده است.

اطلاعات اداره آمار ایتالیا نشان می دهند هزینه خانواده ها در این کشور ۱۱.۳ درصد طی این دوره کاهش یافته و صادرات ۲۶.۴ درصد پایین آمده است. سرمایه گذاری ۱۴.۹ درصد سقوط کرده و سرمایه گذاری در حمل و نقل ۲۰ درصد کاهش یافته است. اقتصاد ایتالیا ۱۲.۸ درصد در سه ماهه دوم کوچک شده که بدتر از پیش بینی های اولیه است.

قرنطینه های سختگیرانه در ایتالیا، مرکز شیوع ویروس کرونا در اروپا، ضربه سختی به اقتصاد این کشور زده است. دولت ایتالیا پیش‌بینی می‌کند تولید ناخالص داخلی ۸ درصد در ۲۰۲۰ کاهش یابد. این رقم در مقایسه با ۱۰ درصدی که اقتصاددان ها پیش‌بینی کرده‌اند و ۱۱ درصدی که کمیسیون اروپا تخمین زده، بسیار خوشبینانه است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=110497