صاحبان صنایع ایتالیا برای گسترش همکاری با ایران اعلام آمادگی کردند

0
۳۰۵ بازدید

برخی از صاحبان صنایع و شرکت های معتبر ایتالیایی برای گسترش همکاری های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کردند.

به نقل از شاتا،صاحبان صنایع و شرکت های ایتالیایی در نشستی با ‘محمدرضا نعمت زاده ‘ وزیر صنعت ، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که در محل کنسولگری کشورمان در شهر میلان برگزار شد، برای گسترش همکاری ها با ایران ابراز علاقه مندی کردند.

نعمت زاده که روز پنجشنبه برای شرکت در مراسم گشایش نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ به میلان سفر کرد، در این نشست با برشمردن مزیت های اقتصادی کشورمان به تشریح چشم انداز همکاری های صنعتی و تجاری دوجانبه پرداخت که مورد استقبال ایتالیایی ها قرار گرفت.

نعمت زاده گفت: بسیاری از شرکت های ایتالیایی در گذشته همکاری های خوبی با ایران داشتند که بعدا به علت تحریم ها، محدود شد. شرکت های ایتالیایی مشتاقانه امیدوارند با پایان تحریم ها ، بتوانند همکاری های اقتصادی خود را با ایران از سر گیرند و ما نیز از آن استقبال می کنیم.

روزاریو الساندرلو’ رییس اتاق مشترک بازرگانی ایتالیا و ایران نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت بازار ایران برای شرکت های ایتالیایی گفت: شرکت های ایتالیایی امروز بار دیگر تاکید کرده اند که صرف نظر کردن از بازار بزرگ و راهبردی ایران دیگر ممکن نیست و امیدواریم ایتالیا مانند سال های گذشته به نخستین شریک تجاری ایران در اروپا تبدیل شود.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در مراسم گشایش نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ میلان با حضور نمایندگان بیش از ۱۴۰ کشور جهان با موضوع ‘ تغذیه زمین، انرژی برای حیات’ شرکت می کند.

غرفه ایران در این رویداد مهم اقتصادی بین المللی همانند یک سفره طراحی شده است که ریشه در باور ایرانی پیرامون میهمانی الهی و گستردگی نعمتهای سفره خداوندی است که حاصل تلاش شبانه روزی یک تیم ۵۰ نفره و متخصص کشورمان است.

سطح داخلی این فضا با طرح هایی مزین شده که یادآور هنرهای دستی و گلدوزی های رنگارنگ سفره های سنتی ایرانی است و در تار و پود این سفره روایت انواع خوراک ایرانی و همچنین کشاورزی مردمان این مرز و بوم را از دیرباز تا به امروز می توان یافت.

این نمایشگاه هر پنج سال یکبار در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12318