شیرین شدن گروه مواد غذایی و قندی با تحریم های قطر

0
۱,۰۸۳ بازدید

مرتضی ابراهیمی- سیدرضا نورانی رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی گفت: آمادگی داریم انواع محصولات کشاورزی و غذایی را از طریق راه آبی و ۳ بندر ایران به قطر صادر کنیم. وی در واکنش به تحریم‌های جدید کشورهای عربی علیه قطر که شامل ارسال مواد غذایی نیز می‌شود، اظهار داشت: تنها راه ارتباط زمینی با قطر از طریق عربستان میسر است و با تشدید تحریم‌ها علیه این کشور ایران نزدیک‌ترین کشور به قطر است که می‌تواند از طریق راه آبی با طی مسافتی ۱۲ ساعته محصولات غذایی را به این کشور صادر کند. نورانی تصریح کرد:‌ با هماهنگی که با خط کشتیرانی والفجر انجام شده امکان ارسال محصولات از ۳ بندر بوشهر، بندرعباس و بندر لنگه از طریق خطوط کشتیرانی ایران به قطر فراهم است.

به گزارش جهان اقتصاد، احتمال می رود با توجه به اتفاقات منطقه در خصوص تحریم های قطر به خصوص خبر هایی پیرامون مواد غذایی و گفتگوهایی که در خصوص امادگی ایران در رابطه با صادرات مواد غذایی و قندی به گوش می رسد. سهام این دو گروه مورد توجه قرار گیرد و با صحت گرفتن این عمل سهام های مذکور با پیش بینی سود بیشتر پیشخور شوند. در این رابطه با یک کارشناس صنعت قند و شکر گفتگو کرده ایم.

علی دهبکری مدیر عامل شرکت قند خوی در گفت و گو با جهان اقتصاد گفت: قند خوی مجوز صادرات موقت قند به قطر را کسب کرده است اما تا کنون به صورت رسمی به قطر قند و شکر صادر نکرده ایم، اما خریداران بین المللی از این شرکت قند و شکر خریداری کرده و به قطر صادر کرده اند.

دهبکری افزود بسیاری از شرکت های همسایه توانایی احداث کارخانه قند سازی را ندارند و این کشور ها فاقد زیر ساخت های جاده، انرژی، تخصص و … هستند و اگر مسئولان این کشور ها بخواهند کارخانه تاسیس کنند سال ها زمان نیاز دارند تا این کارخانه ها را به بهره برداری برسانند. بنابراین بهترین کشور برای صادرات قند و شکر به قطر ایران است.

به گزارش جهان اقتصاد، در صورت عملیاتی شدن صادرات قند و شکر ایران به قطر، گروه قند و شکر رشد خواهند کرد، این موضوع بر روی شاخص کل نیز تاثیر داشته و شاخص را سبز پوش خواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=61595