کد خبر: 5776
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳

شهردار تهران: نباید با کار فرهنگی رفتاری پیمانکاری داشته باشیم

شهردار تهران: نباید با کار فرهنگی رفتاری پیمانکاری داشته باشیم

   کار فرهنگی نیازمند یک فرماندهی از جنس خود است  باید درنظر داشته باشیم که ما برای هر کار فرهنگی باید یک تفهیم از آن برنامه داشته باشیم.
شهردار تهران با بیان اینکه نسبت به سراهای محله غفلت کردیم، گفت: از ظرفیت عظیم مردمی در محلات که مهم‌ترین بستر برای کار فرهنگی هستند، به درستی استفاده نکردیم.

ه گزارش ایلنا، محمدباقر قالیباف در مراسم تجلیل از برگزار کنندگان ویژه برنامه‌های داستان تابستان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر طی سخنانی اظهار داشت: ما باید بدانیم که کار فرهنگی تعطیل‌بردار نیست و همچنین یک کار تکراری نیز نمی‌تواند باشد.
شهردار تهران ادامه داد: درکار فرهنگی باید با یک برنامه‌ریزی مشخص که آن برنامه‌ریزی نیز بر اساس یک رصد دقیق، اجرای قوی و ارزیابی باشد، پیش برویم چرا که با روح انسان‌ها و سلایق متفاوت طرف هستیم، لذا دقت در ارزیابی بسیار مهم است.
وی تاکید کرد: عادت به تکرار داشتن برای انجام یک فضیلت، یک خسران بزرگ است چنانچه به کار نیز عادت کنیم دچار خسران و بیهودگی شده‌ایم.
قالیباف با بیان اینکه کار فرهنگی کار پیمانکاری نیست، افزود: ما نباید با کار فرهنگی رفتاری پیمانکاری داشته باشیم.
وی همچنین با تاکید بر اینکه جنس کار فرهنگی با بتن و پل و راه متفاوت است، گفت: برای کار فرهنگی تفهیم اجتماعی بسیار ضروری است، یعنی مهم‌ترین بحث این است که با رویکرد اجتماعی در منطقه، محله و شهر مورد نظر موضوعی را انتخاب کنیم که دغدغه‌‌ همان مردم باشد و نه دغدغه ما.
شهردار تهران ادامه داد: اگر چه ممکن است گاهی دغدغه مردم اشتباه باشد و من نمی‌گویم که آن را انجام دهید اما باید اول آن دغدغه را با کار فرهنگی تغییر داد و بعد برنامه را اجرا کرد چرا که اگر اینگونه باشد باعث کسب اعتماد مردم خواهد شد و این کسب اعتماد باعث افزایش مشارکت مردمی می‌شود.
قالیباف گفت: نکته‌ دیگری که باید به آن توجه کنیم جلوگیری از مدیریت‌های جزیره‌ای است.
وی ادامه داد: یکی از چالش‌های که باعث می‌شود، امروز کارهای فرهنگی به ثمر نرسد از نبود یک مدیریت قوی ناشی می‌شود.