شهردار، تهران را به سوداگران فروخته است

0
۷۰۴ بازدید

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

آخوندی: آقای چمران! خیلی دیر آمدید

گروه امورزیربنایی-وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اتوبان صدر و تهاتر آن با اراضی عباس آباد بین شهرداری و بانک انصار، صرفا به دنبال بلندپروازی های شهردار تهران اجرا شده است، گفت: شهردار تهران، این شهر را به سوداگران فروخته است.

به گزارش جهان اقتصاد، عباس آخوندی در دومین جلسه شورای‌ عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۹۶ در دستور جلسه نخست آن که به پروژه اراضی عباس‌آباد اختصاص داشت، افزود: پروژه اتوبان صدر، بیش از یک میلیارد دلار هزینه برداشت که هم خود پروژه اتلاف منابع بیت‌المال بود که برای اجرای آن، زمین با ارزش عباس‌آباد – زمینی که قلب شهر تهران بود – با بانک انصار تهاتر شد.

وزیر راه و شهرسازی با طرح این پرسش که چرا، چطور و چگونه پای بانک‌ انصار به پروژه اراضی عباس‌آباد تهران باز شد؟ خطاب به مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، با قرائت این شعر که «بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌شنوم/ شادی آورد گل و باغ صبا شاد آمد» گفت: اینکه آقای چمران علاقه مندند که پروژه اراضی عباس‌آباد به نفع حقوق عمومی باشد برای ما جالب توجه است. اما فکر می‌کنم آقای چمران خیلی دیر به این فکر افتادند زیرا ۱۲ سال است که ایشان رئیس شورای اسلامی شهر تهران هستند و این شهر در این ۱۲ سال، بی‌سامان شده ‌است.

آخوندی افزود: تهران را شهردار آن، به هرچه سوداگر است فروخته و تمام این شهر پر از برج شده و علاوه بر آنکه هویت و معماری آن نابود شده، بخش عمده‌ای از شهر نیز از بین رفته و جزو بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شده است.

رئیس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، گفت: آقای چمران! خیلی دیر آمدید. شورای شهر و شما به عنوان رئیس شورای‌ شهر، می‌توانستید جریان این کار را متوقف کنید اما دست روی دست گذاشتید و امروز شهرهای ما به این وضعیت دچار شده‌اند. هم اکنون ببینید چه بر سر شهر آمده است؛ در شهر نه می‌شود راه رفت، نه می‌شود زندگی کرد و نه می‌شود نفس کشید.

آخوندی تصریح کرد: پروژه‌های شهری باید فقط و فقط در خدمات منافع عمومی و برای نجات شهر تهران باشد و ما در این ۴ ساله دولت یازدهم برای احیای حقوق شهروندی شهروندان جنگیدیم.

وی با طرح این پرسش که اگر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به پروژه عباس‌آباد ورود پیدا نمی‌کرد، این پروژه در قلب شهر تهران چه وضعیتی می‌یافت، با تاکید بر آنکه شخصا نظری درباره این پروژه ندارد، گفت: وزارت راه و شهرسازی از اینکه شورای شهر تهران روزی رو به‌روی سوداگری بایستد استقبال و حمایت می‌کند. اما تاکید می‌کنم که بسیار مهم است این موضوعات از جنبه جدیت و واقعیت دنبال شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59402