شهرام عبدلی در گفتگو با جهان اقتصاد: فیلمنامه ضعیف معضل اصلی سینما و تلویزیون است ما را به سینما راهی نداریم

0
۳۲۹ بازدید


شهرام عبدلی با اشاره به ضعف سریالهای ماه رمضان امسال و سال گذشته گفت: یکی از دلایل اصلی ضعف کارهای مناسبتی با عجله و فشرده کار کردن در این سریا لها است.
 این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار ما، ادامه داد: ما مسلمانیم و تلویزیون ما اسلامی است، بنا براین  ساخت سریالهای مناسبتی چیز نو و بعیدی نیست که دور از انتظار بوده و قابل پیش بینی نباشد .
بازیگر سریال فاخته گفت: با برنامه ریزی های بهتر و به موقع می توان زمانی مناسبی را در اختیار داشت تا در حین کاستن  سختی کار از دوش بازیگران، بتوان  از کیفیت مطلوب تری بهره برد.
عبدلی با اشاره به سریال هفت سنگ و هجمه هایی که به این سریال وارد شده است ادامه داد: بزرگترین معضل کارهای تلویزیون ما فیلمنامه  های ضعیف است ، ما به جز چند فیلنامه نویس قوی که در انحصار چند کارگردان معروف هستند از کارهای ضعیف که گاها توسط دانشجویان قلم خورده اند و توسط کارگردانان اصلاح می شوند استفاده می کنیم و این یک معضل برای تلویزیون است.
وی  با اشاره به  انتقادهایی که به آقای بخشی زاده مدیر شبکه دو در رابطه با زمان ناکافی  برای  ضبط سریالها  داشت اذعان داشت : سریال هفت سنگ مناسب ماه رمضان بنود  و شاید اگر از قبل در مورد کپی بودن این سریال اطلاع رسانی انجام می گرفت انتقادات کمتری به این سریال وارد بود و حواشی کمتری در پی داشت .
وی با اشاره به بازی قوی بازیگران سریال تلویزیونی هفت سنگ ادامه داد: چرا باید اشتباهی صورت بگیرد که بازیگران توانایی مانند خانم پاوه نژاد مجبور به دفاع از خود  شوند؟!
بازیگر سریال مسیر آسمان با اشاره به مناسب نبودن سریال هفت سنگ با فرهنگ کشورما  گفت: ما باید برگردیم به سریالهایی همچون هزار دستان ، دایی جان ناپلئون و بوعلی سینا، چرا که سریالهایی این چنینی برخواسته از فرهنگ غنی ایران اسلامی هستند.
سریال هفت سنگ مناسب با فرهنگ ما نبود و شاید یکی از دلایلی که با حواشی زیادی روبرو شد به همین موضوع بر می گردد.
عبدلی  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه  سریال مدینه را چطور ارزیابی می کنید گفت: موفق به دیدن بیش از دو قسمت از سریال مدینه نشدم و نمی توانم اظهار نظری در مورد این سریال داشته باشم.
 کارگردان ازدواج های مرده  با اشاره به آخرین بازی خود در فیلم سینمایی” یکی برای همه” گفت: سینما برای یک عده آدم خاص هست و ما به سینما راهی نداریم. ما سینما را فراموش کرده ایم ، چرا که ، نه پول  سرمایه گذاری داریم و نه فامیل کارگردان و تهیه کننده هستیم!
عبدلی با بیان اینکه من مدیون تلویزیون هستم بیان داشت : تلویزیون تنها جایی است که در آن ضوابط وجود دارد و می توان به آن اعتماد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4118