شناسایی قاچاقیان مکالمات بین المللی

0
۲۹۶ بازدید

گروه امورزیربنایی: معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از شناسایی تعداد زیادی از مراکز قاچاق مکالمات بین المللی به همراه تعداد زیادی سیم کارت های بی هویت خبر داد.

محمود خسروی با بیان اینکه قاچاق مکالمه اغلب از طریق سیم کارت های بی هویت صورت گرفته است، افزود: اقدام وسیعی در مورد قاچاق تلفنی با مسوولیت یکی از اعضای هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت انجام شد و در همین راستا تعداد زیادی سیم کارت بی هویت شناسایی و این مراکز تعطیل شدند.

وی با اشاره به اینکه، قاچاق مکالمات تنها از طریق سیم کارت موبایل انجام نمی شود، گفت: قاچاق مکالمات از طریق تلفن ثابت نیز وجود داشته و موفق شدیم خطوط E1 که برای مصارف دیگر خریداری شده اما از طریق آن کار قاچاق صورت گرفته را شناسایی کنیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: در حال حاضر پرونده رسیدگی به متخلفان و قاچاقچیان صوت که از زیرساختهای ارتباطی کشور، مکالمات ورودی و خروجی بین الملل را قاچاق می کردند در دادگاه است و چنانچه لازم باشد نام متخلفان را اعلام خواهیم کرد.

وی با تاکید بر وضعیت روبه بهبود قاچاق مکالمات بین الملل که نتیجه کار شبانه روزی از ابتدای سال ۹۳ تاکنون است، خاطرنشان کرد: ساماندهی به موضوع ترافیک ارتباطات بین الملل و جلوگیری از قاچاق ارتباطات با تشکیل کمیته ای با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات انجام شد.

خسروی با بیان آنکه قاچاق مکالمات بین الملل در تبادل ترافیک مکالمات به کشور تاثیرات منفی دارد، ادامه داد: جلوگیری از این اقدامات، افزایش درآمدهای دولت از مسیرهای قانونی را در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بیان کرد: با اجرای طرح مبارزه با قاچاقچیان مکالمات بین الملل، ترافیک مکالمات بین الملل کشور ۳۰ تا ۴۰ درصد در مسیر قانونی، افزایش پیدا کرد که این موضوع می تواند در مبادلات ارزی کشور تاثیر به سزایی داشته باشد.

وی با اشاره به نرخ مکالمات بین الملل به مقصد ایران که در میان کشورهای منطقه پایین ترین نرخ محسوب می شود، گفت: با کاهش قاچاق مکالمات و افزایش مسیرهای قانونی تبادل ترافیک مکالمه، هم اکنون نرخ مکالمه به مقصد ایران برای موبایل ۱۲ سنت، برای کل استانها ۱۰ سنت و برای تهران ۸ سنت است و این درحالی است که تا پیش از این، نرخ این مکالمات ۶ و ۸ سنت بود.

خسروی با اشاره به نرخ ورودی مکالمات به کشورهایی مانند آذربایجان و عراق، تصریح کرد: وضع کشورمان از این نظر از تمام کشورهای منطقه نامناسب تر است.

وی دراین خصوص اضافه کرد: برای مثال نرخ مکالمه ورودی به کشور آذربایجان ۲۴ و به عراق ۱۷ سنت است که البته ما توانستیم با جلوگیری از قاچاق مکالمات، نرخ محاسباتی را بالا برده و تعرفه های بین الملل را افزایش دهیم.

معاون وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد: با افزایش نرخ محاسباتی به نرخ های سایر کشورهای منطقه، درآمدهای شرکت ارتباطات زیرساخت از مسیرهای قانونی افزایش یابد.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در دو مصوبه ۱۹۰ و ۱۹۳ خود، شرکت ارتباطات زیرساخت را موظف به ساماندهی ترافیک تلفن بین الملل کرد و در این مصوبه ها اپراتورهای مخابراتی و موبایلی نیز در رابطه با کشف این تخلفات، مکلف شده اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13288