کد خبر: 95863
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷

شستشوی مخازن ذخیره آب شرب غرب استان تهران شستشوی سالیانه مخازن ذخیره آب شرب غرب استان تهران آغاز شد

شستشوی مخازن ذخیره آب شرب غرب استان تهران  شستشوی سالیانه مخازن ذخیره آب شرب غرب استان تهران آغاز شد

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران با اعلام این خبر گفت: با هدف ارتقا سطح کیفیت آب شرب و مطابق با تعهدات سالیانه عملیات شستشو ،گندزدایی و ترمیم مخازن ذخیره آب در مدار بهره برداری آغاز شد.


او افزود: طبق برنامه زمانی این پروژه در ده شهر با حجم ۱۸۵۵۵۰ متر مکعب و تا قبل از فرارسیدن پیک مصرف عید به اتمام می رسد.
محمد بزرگمهر تصریح کرد: ۱۰۰ درصد ظرفیت تامین و تولید آب آشامیدنی شهروندان در محدوده تحت پوشش آبفا غرب استان تهران، از طریق منابع زیرزمینی بوده و پس از تجمیع در مخازن توزیع می شود، برخی از چاه ها به دلایل مختلف فنی و بهره برداری در طول سال مشکل ماسه دهی دارند و این امر علاوه بر افت کیفیت آب شرب باعث بروز آسیب و مشکلاتی در مخازن، خطوط و شبکه های آبرسانی، ایستگاه های پمپاژ و … را به دنبال دارد. بزرگمهر در ادامه ضمن اشاره به لزوم شستشوی هر ساله مخازن ذخیره آب شرب گفت: آبفای غرب استان تهران به منظور ارتقاء سطح کیفی و کمی آب آشامیدنی مشترکین و همچنین پاک سازی مخازن ،خطوط آبرسانی و شبکه های توزیع ؛ عملیات شستشوی مخازن در تمامی شهرهای تابعه را از آبان ماه سال جاری آغاز و تا اواسط اسفند ماه به پابان خواهد رساند، و طی آن پس از خارج سازی کامل ماسه و املاح ته نشین شده در کف مخازن، شستشو تمام دیواره ها، کف و سقف مخازن با واتر جت و در ادامه با کلر شستشو و گندزدایی می شود و پس از انجام تست های اولیه کنترل کیفی مخزن آبگیری و در مدار بهره برداری قرار خواهند گرفت. در پایان مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای غرب استان تهران اظهار داشت: برای رعایت الزامات استاندارد، ضمن انجام فرایند شستشو برخی اقدامات اصلاحی تاسیسات و مخازن (اتصالات معیوب ، تجهیزات ، شیرآلات ،نردبان مخزن ، دریچه بازدید، لوله Vent ، …) تعمیر یا تعویض می شوند.