شرکت قطارهای حومه ای تشکیل می شود

0
۳۱۴ بازدید

گروه امورزیربنایی: مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : شرکت قطارهای حومه ای قرار است زیر نظر راه آهن جمهوری اسلامی ایران تشکیل و نسبت به جابه جایی مسافران حومه ای در اطراف شهرهای بزرگ اقدام کند.

محسن پورسید آقایی درحاشیه مراسم امضای قرارداد خرید سه هزار دستگاه واگن مسافری و باری افزود: قیمت بلیت قطارهای حومه ای باید ارزان باشد تا مردم بتوانند با استفاده از این قطارها در حومه شهرهای بزرگ جا به جا شوند.

وی افزود: مراحل قانونی تشکیل این شرکت در دست اقدام است تا پس از اخذ مجوزهای قانونی زیر نظر راه آهن جمهوری اسلامی خدمات حومه ای خود را به مسافران ارایه کند.

پورسید آقایی اضافه کرد: همزمان با سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی قراردادهای زیادی امضا شد و امروز قرارداد خرید سه هزار دستگاه واگن باری و مسافری به ارزش یک هزار میلیارد تومان به امضا رسید.

وی گفت: پیش از این قرارداد یک هزار میلیارد تومانی با بخش خصوصی به امضا رسید و تلاش می شود تا بخش خصوصی بتواند در سال جاری سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه صنعت ریلی کشور سرمایه گذاری کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امضای قراردادهای خرید سه هزار دستگاه واگن باری و مسافری موجب می شود تا مجموع قراردادهای منعقد شده در حوزه صنعت ریلی به دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است و مصمم هستیم بقیه سرمایه گذاری های مورد نیاز را طی سال جاری جذب کنیم.

وی گفت: تمامی واگن های یاد شده از شرکت های داخلی خریداری می شود ،زیرا با این اقدام ضمن حمایت از تولید داخلی، نسبت به خریدهای خارجی جلوگیری خواهد شد.

پورسید آقایی یاد آور شد : قرارداد خرید یکصد دستگاه واگن مسافربری توسط شرکت رجا با شرکت واگن سازی پارس پیش از این امضا شده بود و با توجه به اینکه شرکت رجا نتوانست منابع مالی مورد نیاز را در این زمینه تامین کند، تولید واگنها متوقف شد ،اما با پیگیری های لازم ، برای عملی شدن این قرار داد تلاش می شود.

 
 
 
(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12770