شرط واگذاری زمین دولتی به انبوه سازان ورود به طرح های حمایتی است

0
۲۶۹ بازدید

مدیر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی زمین در اختیار انبوه سازانی می گذارد که وارد طرح های حمایتی شوند،‌ گفت:‌ دولت هر جایی که زمین داشته باشد در اختیار انبوه سازانی که وارد طرح های حمایتی و ساخت و ساز برای اقشار کم درآمد می شوند، می گذارد.

علی چگینی در گفت وگو با ایلنا اظهار کرد:‌ دولت در بخش هایی که مرتبط با گروه های کم درآمد است، وارد می شود و از هر انبوه سازی که در این بخش ورود کند، در مرحله واگذاری زمین حمایت می کند.

وی با اشاره به روش های واگذاری زمین دولتی به انبوه سازان، گفت: برای واگذاری زمین روش های مختلفی در نظر گرفته ایم که یا به صورت اجاره به شرط تملیک و یا اجاره ۹۹ ساله خواهد بود.

چگینی در پاسخ به این سوال که آیا در تهران منطقه ای برای واگذاری زمین دولتی به انبوه سازان مشخص شده است، گفت: هنوز منطقه ای در تهران برای اجرای این طرح جانمایی نشده است.

مدیر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی همچنین با اشاره به قوانین مالیاتی مسکن گفت: قانون مالیات را وزارت اقتصاد طراحی می کند اما وزارت راه و شهرسازی هم پیشنهاداتی در حوزه مالیات بر مسکن داده است که برخی از این پیشنهادات اعمال شده است.

وی تاکید کرد: تمام پیشنهادات مالیاتی وزارت راه و شهرسازی در زمینه ثبات و کنترل بازار و جلوگیری از کاهش سوداگری در این حوزه است.

چگینی با بیان اینکه مالیات بر خانه های خالی از سکنه را مجلس تصویب کرده است ،‌ ادامه داد:مالیات بر اجاره هم جزو این قوانین است که مجلس تغییراتی را در اجرای آن اعمال کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13805