کد خبر: 2355
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳

شتاب فعالیت های تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه ۹

شتاب فعالیت های تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه ۹

فعالیت های تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه ۹ با اهتمام مدیریت و اعضای هیأت مدیره شتاب گرفته است.


به گزارش خبرنگار ما، با تغییر رویکرد شهرداری تهران در خصوص شتاب فعالیت های تعاونی های مسکن شهرداری به منظور تأمین مسکن و رفاه پرسنل و کاهش هزینه ها، تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه ۹، با تغییر هیأت مدیره و مدیران تعاونی از سال ۸۸ شتاب محسوسی در فعالیت های خود ایجاد کرده است به همین منظور پروژه ای در قالب ۱۵۵ واحد مسکونی، ساخته و تحویل گردید و پروژه دوم در مرحله نازک کاری است که آن هم شامل صد واحد مسکونی است که در سال جاری تحویل خواهد شد.
پروژه دیگر این تعاونی، پروژه مروارید شهر در منطقه ۲۲ تهران است که در شمال اتوبان کرج و جنوب اتوبان همت واقع شده است. این پروژه بصورت رسمی از اول خرداد ۹۳ آغاز شده و با سرعت مطلوبی در حال پیشرفت می باشد.
مهندس ادیب کیا، رئیس هیأت مدیره تعاونی با اشاره به زیربنای سی هزار متر مربعی این پروژه گفت: برای این پروژه چهارطبقه زیرزمین، یک طبقه همکف و ۲۲ طبقه مسکونی در نظر گرفته شده است که با کمترین هزینه و با بهترین کیفیت، ساخته و تحویل اعضاء خواهد شد .
وی همچنین با اشاره به امکانات موجود در این برج، گفت: برخورداری از سالن اجتماعات، سالن بازی کودکان، پد هلی‌کوپتر و سه آسانسور از جمله امکانات موجود در این برج است.
مهندس مصطفوی، مدیرعامل تعاونی مسکن نیز در خصوص پروژه مروارید گفت: پروژه مروارید شهر، پروژه ای بزرگ است و ما به عنوان تعاونی مسکن منطقه ۹، یک برج ۱۵۴ واحدی در قالب ۲۷ طبقه با سازه بتنی را در دست ساخت داریم. متوسط متراژ هر واحد مسکونی ۱۲۶ مترمربع است که با طرح معماری زیبا و کارآمد در قالب واحدهای ۸۴، ۱۳۰، ۱۴۳ و ۱۵۷ متر مربع و در سه بال، طراحی شده است. وی افزود: مجوزهای لازم اخذ شده است پروژه با سرعت قابل توجهی در حال پیشرفت است و ظرف چند روز آینده فونداسیون آن که حجم بتن آن در حدود ۴۰۰۰ متر مکعب است، به اتمام خواهد رسید و در صورت همکاری و همیاری اعضاء تعاونی، زمان اجراء پروژه ۴۰ ماه از تاریخ آغاز رسمی پروژه یعنی شهریور ماه سال ۹۶ خواهد بود.
مهندس مصطفوی با اشاره به اینکه برای این پروژه، از سرمایه اولیه ای بالغ بر یک میلیاردتومان استفاده شده است، افزود: تعاونی های مسکن با سرمایه های خرد اعضاء خود به سرمایه عظیمی دست پیدا می کنند که با توجه به کاهش هزینه های ساخت و همچنین امکان تأمین هزینه ها به صورت مرحله ای می تواند امکان بسیار خوبی برای خانه دار شدن باشد. فعالیت سالم و دقیق تعاونی ها منتج به اعتمادسازی و فعالیت مردم در ایجاد تعاونی ها و در نهایت خانه دار شدن آنها به صورت تشکیل تعاونی ها خواهد بود. در همین راستا شرکت تعاونی مسکن شهرداری منطقه ۹ تمام مساعی خود را به کار گفته است تا در زمان بندی مشخص شده به تعهدات خود عمل نماید. البته موفقیت هیأت مدیره منوط به همکاری و همیاری ت