شاخص بورس در نیمه نخست امسال ۶ درصد افزایش یافت

0
۵۲ بازدید
  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته تعداد ۸۷۷ میلیارد و ۸۵۸ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۶۹۵۰ هزار و ۴ میلیارد ریال در بیش از ۹۵میلیون و ۷۸هزار و ۸۳۷ دفعه طی ۱۱۸روز معاملاتی در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفت.

این درحالی است که تعداد ۸۲ میلیارد و ۷۰۴ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۵۰۳هزار و ۶۱۱ میلیارد ریال نیز در این مدت مورد معامله قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس نیز در این ۱۱۸روز با ۷۸ هزار و ۶۹۶ واحد رشد، معادل ۶.۰۲ درصد رشد کرد و در پایان هفته گذشته به رقم یک میلیون و ۳۸۶ هزار و ۴۰۳ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز در این مدت با ۲۴هزار و ۳۰۶واحد کاهش، معادل ۵.۵۳درصد افت کرد و رقم ۴۱۵ هزار و ۴۹۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۵۵ هزار و ۳۳۱واحد افزایش در این مدت به رقم یک میلیون و ۲۴هزار و ۴۳۰واحد و شاخص بازار دوم با ۱۶۲هزار و ۱۷۳واحد رشد به عدد ۲ میلیون و ۷۶۴هزار و ۹۲۱واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۵.۷۱درصد رشد و شاخص بازار دوم با ۶.۲۳درصد افزایش همراه شدند.

شایان ذکر است بررسی بازدهی بازارهای سرمایه، ارز و طلا نشان می‌دهد در نیمه نخست ۱۴۰۰، شاخص بورس 6.02 درصدی رشد را نصیب سرمایه‌گذاران این بازار کرده است. این در حالیست که در این مدت سرمایه‌گذاران بازار ارز(دلار) نیز ۱۱.۵۲درصد افزایش و خریداران سکه طلا ۹.۲۴درصد رشد را در سبد سرمایه‌گذاری خود داشته‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=155205

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here