کد خبر: 1635
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

سینما فعلا پررونق است

سینما فعلا پررونق است

 این که گفته می شود سالی که نکوست از بهارش پیداست می تواند شامل حال این روزهای سینمای ایران باشد. اکران نوروزی امسال آغاز خوبی برای سینمای ۹۳ ایران بود.چهار فیلم اکران نوروزی از پنج سرگروه اصلی فیلم تمدید زمان نمایش داشتند و فیلم «بادیگران» هم که به گفته برخی از صاحبنظران مناسب اکران نوروزی نبود توانست فروش نسبتا خوبی را داشته باشد.

به گزارش تسنیم، در حالی که سال گذشته سهم فروش سالانه سینما ۲۵ میلیارد تومان بود اما در اکران نوروزی سال ۹۳ تا امروز ۱۳ اردیبهشت ماه رقمی نزدیک به ۱۴ میلیارد میلیون تومان نصیب سینمای ایران شده است.
اولین فیلمی که در اکران دوم بهار قرار گرفت فیلم سینمایی «زندگی جای دیگری است» بود که جایگزین فیلم «بادیگران» شد. با اینکه اکران این فیلم با اعتراض منوچهر هادی کارگردان به دلیل همزمانی اکران با روزهای جام جهانی و فصل امتحانات همراه بود اما این فیلم در دو هفته ابتدایی در مجموع ۱۸ سالن سینما تا مرز ۲۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.
بر اساس مصوبه شورای صنفی نمایش، «متروپل» به کارگردانی مسعود کیمیایی جایگزین «معراجی‌ها» در گروه قدس، «اشباح» به کارگردانی داریوش مهرجویی به جای «چ» در گروه آزادی و «زندگی مشترک آقای محمود و بانو» به کارگردانی روح‌الله حجازی به جای «طبقه حساس» در گروه استقلال اکران می شوند. به این ترتیب ترکیب ۵ فیلم اکران دوم بهار مشخص شد.