کد خبر: 168686
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰

سیل به شبکه برق ‌۱۰۰ میلیارد خسارت وارد کرد

سیل به شبکه برق ‌۱۰۰ میلیارد خسارت وارد کرد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، آرش کردی ضمن بیان آخرین وضعیت مناطق سیل زده جنوب کشور اظهار داشت: به دنبال بارش باران و وضعیت جوی و طوفان در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان، در مناطق روستایی دچار قطعی‌هایی شدیم که با تلاش همکاران صنعت برق هم اکنون این خاموشی ها برطرف شده و شبکه برق منطقه نیز در حال بازسازی است.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه طوفان در ابتدای روز در منطقه سیستان و بلوچستان زمینه قطع برق در 300 روستا را فراهم کرد، گفت: با تلاش‌های بی‌وقفه همکاران این عدد به صفر رسیده است و همه روستاها برق‌دار شده‌اند و در حال حاضر برق مناطق سیل زده به صورت کامل برقرار است.

*قطع اتصالات برقی در جنوب و جنوب شرق کشور قطع شد

وی ادامه داد: در هنگام سیل در نقاطی که احتمال بروز حادثه برای هموطنان وجود داشت با نظارت کامل برق نقاط محلی قطع شده بود که با تمام توان قطع اتصالات شبکه و خطوط  رفع شد.

این مقام مسئول گفت: در جنوب استان کرمان‌ 16 روستا در زمان بروز سیل بی برق شده بود که با تلاش گسترده و شبانه روزی همکاران برق همه این روستا ها به شبکه سراسری برق متصل شد.

وی ادامه داد: در استان هرمزگان نیز 100 روستا در اطراف بندرعباس بی‌برق شده بودند که در حال حاضر همه اسن روستا‌ها برقردار شده‌اند.

کردی در بیان آمار مرتبط با حجم خسارات سیل به زیرساخت جنوب و جنوب شرق کشور گفت: براساس برآوردها، سیل اخیر نزدیک 100 میلیارد تومان خسارت به شبکه برق مناطق سیل زده وارد کرد.