سیاست تشویقی نصب صندوق مکانیزه فروش برای اصناف

0
۲۵۵ بازدید

رئیس اتاق اصناف با بیان این که سیاست تشویقی جدیدی برای نصب صندوق مکانیزه فروش در اصناف تهیه شده است، گفت: ۳۹ صنف مشمول نصب صندوق‌ مکانیزه فروش می‌شوند.

علی فاضلی در گفت‌وگو با فارس در مورد آخرین اقدامات انجام شده برای نصب صندوق‌های مکانیزه فروش (POS) با توجه به تکلیف قانون برنامه پنجم توسعه، اظهار داشت: این مسئله به صورت لایحه از سوی دولت مطرح است که آن را به مجلس ارسال و وضعیت نهایی آن مشخص شود که بعید به نظر می‌رسد، در مجلس فعلی به نتیجه برسد.

وی با اشاره به توافق انجام شده با سازمان امور مالیاتی کشور در مورد اینکه این صندوق‌ها در چه اتحادیه‌هایی باید نصب و برقرار شود، گفت: تاکنون ۳۹ اتحادیه صنفی مشمول نصب صندوق‌های مکانیزه شده‌اند و از سال ۹۰ که این طرح آغاز شد، زیرساخت لازم برای اجرا فراهم نبود و حتی زمانی بحث کمبود صندوق فروش مطرح شد، اما اکنون هم واردات صندوق فروش به اندازه کافی انجام شده و هم تولید داخلی وجد دارد که قبلاً نبوده است.

فاضلی ادامه داد: اینکه چه صنوفی باید در اولویت قرار گیرند، توافقی است که بین اصناف و سازمان امور مالیاتی انجام شده، چرا که برخی از صنوف شرایط لازم برای نصب را ندارند، اما برخی صنف‌ها مانند خواروبار فروشان، عطاران، سقط فروشان، سوپر مارکت‌ها هر روز بدون استثنا با مردم سر و کار دارند که باید به صندوق مکانیزه فروش مجهز شوند، اما اصنافی مانند صنعت ریخته‌گری و آبکاری به این صندوق‌ها نیاز چندانی ندارند.

وی اظهار امیدواری کرد: اگر دولت همین لایحه را اصلاح کرده و قانون آن را به درستی اجرا کند، ظرف ۳ سال آینده همه صنفهای کشور به صندوق‌های مکانیزه فروش مجهز خواهند شد.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=18881