سکه ۱۳۰ هزار تومان پایین آمد

0
۱۴۲ بازدید

قیمت سکه امروز (یکشنبه، ۱۰ بهمن‌ماه) در بازار تهران با ۱۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۱۵۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته به ۱۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با قیمت ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌ سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۲۹ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان شد.

قیمت اُنس جهانی طلا نیز با قیمت یک‌هزار و ۷۹۲ دلار و ۱۹ سنت معامله شد.

مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. نرخ دلار در صرافی‌های بانکی از چند هفته گذشته پس از مدت‌ها تثبیت قیمت در کانال ۲۷ هزار تومان، به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و از ۲۷ دی ماه وارد کانال ۲۵ هزار تومان شد. این کاهش قیمت‌ها موجب افت قیمت سکه و طلا در روزهای گذشته شده است. البته در برخی روزها شاهد رشد اندک بهای سکه و طلا نیز بودیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=171115