سکه در اولین روز هفته ۱۳۰هزار تومان گران شد

0
۹۹ بازدید

قیمت سکه امروز (شنبه، نهم بهمن‌ماه) در بازار تهران با ۱۳۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، هفتم بهمن ماه) به ۱۲ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، در ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۱۳۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به ۱۲ میلیون و ۳۳۰۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با قیمت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌ سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۳۲ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌ میلیون و ۳۳۸ هزار تومان شد.

قیمت اُنس جهانی طلا نیز با قیمت یک‌ هزار و ۷۹۲ دلار و ۱۹ سنت معامله شد.

مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. نرخ دلار در صرافی‌های بانکی از چند هفته گذشته پس از مدت‌ها تثبیت قیمت در کانال ۲۷ هزار تومان، به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و از ۲۷ دی ماه وارد کانال ۲۵ هزار تومان شد. این کاهش قیمت‌ها موجب افت قیمت سکه و طلا در روزهای گذشته شده است. البته در برخی روزها شاهد رشد اندک بهای سکه و طلا نیز بودیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=170977