سود«عجولان» قسمت «صبوران» خواهد شد

0
۶۲۷ بازدید

همانطور که تحلیلگران ارشد بازار بورس گفته اند، بازار سهام محلی است که سود را از عجولان می گیرد و تقدیم به صبوران می کند.

گلناز پرتوی مهر-این روزها بحث ریزش بازار بورس در کشور نقل قول تمام محافل، چه رسانه ای وچه در میان عوام شده است و به قول معروف چگالی بورس با شرایط حاکم فرق کرده و در یک سراشیبی به سر می برد که در تمامی مراوده های روزمره شاه بیت صحبت ها شده و جای احوالپرسی ها را در میان عام و خاص پر کرده است .

کیارش احمدپور، کارشناس بازار سرمایه، در همین زمینه در گفتگو با خبرنگار جهان اقتصاد اظهار کرد: بازار بورس قرار نیست همیشه مثبت و صعودی باشد و لازم به ذکر است با کمک تحلیل تکنیکال، مقاومت را درمقدار شاخص یک میلیون و ۹۴۰هزار می شد دید و قبل از این مقاومت، سهامداران باید سهام خود را تبدیل به سهام های بنیادی وقوی می کردند .

وی تصریح کرد : ورود به بازار بورس همانند کوهنوردی و صعود به قله است مسلما برای کوهنوردی نمی توان یک ضرب و بدون استراحت در یک خط صعود بالا رفت و در بین راه نیاز به استراحت وجود دارد و در حال حاضر بازار بورس در حال استراحت و جمع کردن انرژی به سر می برد و در این حالت سهامداران نباید خسته و ناامید از ادامه مسیر شوند .

به گفته وی در این بازار کوهنوردانی  به قله می رسند که از لحاظ تجربه و نیرو و مهارت سطح برتری دارند و دارای سهام بنیادی شرکت های سودده و به قول معروف استخوان دار هستند .

احمدپور افزود: شرکت های ضعیف در حالت استراحت بازار دچار ریزش خواهند شد پس دارندگان سهام بنیادی از این حالت استراحت باید خوشحال باشند و منتظر فتح قله های بیشتر و بالاتر و سهامدارانی که سهامشان بنیادی نیست مثبت ترین حالتی که می شود فکر کرد این است که با توجه به تورمی که همیشه داشته و داریم در بلند مدت سود خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها کاری که می شود انجام داد صبر است بیان کرد : همانطور که تحلیلگران ارشد بازار بورس  گفته اند، بازار سهام محلی است که سود را از عجولان می گیرد و تقدیم به صبوران می کند.

احمدپور معتقد است: بازاربورس به زودی روند اصلاح را تمام می کند و وارد روند صعودی می شود و این گذار، تجربه ای می شود که وارد بازار بورس بدون اطلاعات نشویم و از هر سهم با ایستادن در صف خریدش بی جهت حمایت نکنیم و انتخاب های درست داشته باشیم.

به گفته وی در حال حاضر سهامداران باید صبوری به همراه دیدگاه بلندمدت داشته باشند و هر سهم را این روزها به صورت جداگانه ببینید و توجه داشته باشند سهام های بنیادی به روند صعود برمی گردند.

وی در پایان اظهار کرد: تورم موجود برای سهم های بنیادی تا زمانی که اتفاق منفی در درون شرکت و یا خارج از شرکت ها نیافتد تاثیری ندارد چون شرکت سود ده هست و شرکت سود ده به بقای خود ادامه می دهد و در بدترین حالت اگر از افزایش قیمت سود نکنیم از تقسیم سود سالیانه در مجامع سود خواهیم کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=111810