سهم ۸۵ درصدی بنگاه‌های کوچک در اشتغال کشور

0
۷۸۴ بازدید

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مازندران گفت: توسعه جهت مند استان و فراهم شدن زمینه معیشت و اشتغال برای نسل حاضر و آینده هدف اصلی از اجرای طرح های کارآفرینی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مازندران گفت: توسعه جهت مند استان و فراهم شدن زمینه معیشت و اشتغال برای نسل حاضر و آینده هدف اصلی از اجرای طرح های کارآفرینی است.

به گزارش ایلنا، عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: اقتصاد مقاومتی٬ دوره جدید و مهمی از توسعه کسب و کار و اعتلای اقتصادی می تواند باشد چنانچه نظام اجرایی کشور آن را عمیقا درک کند.

منصوری با بیان این که نظام اجرایی ما در شمار کشورهای مجوز محور است که بجای مشارکت فعال در تولید٬ تسهیلات ارایه می دهد٬ گفت: واقعیت آن است که اشتغالی که با وام آغاز می شود موفق نخواهد بود و تجربه نیز حاکی از آن است که رشد اقتصادی لزوما منجر به ایجاد و ارتقا اشتغال نیست.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که حل کوتاه مدت اشتغال از مسایل و دغدغه های امروز کشور است٬ بیان کرد: باید قاعده رفتار ما با صنعت و اشتغال به رفتاری فعالانه تبدیل شود.

وی با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی٬ یعنی درک درست گذر از دوره سنتی مداخله دولت در اقتصاد و انتقال به فهمی نو از مواجهه دولت با این موضوع٬ تصریح کرد: باید نوع ورود به مساله کسب و کار را متفاوت ببینیم و بنگاه های خرد را جدی بگیریم و در پی مهارت آفرینی باشیم، چرا که با توجه به استقرار ۸۵ درصد از اشتغال کشور در بنگاه های کوچک، اتفاقی اگر قرار است در کوتاه مدت در حوزه اشتغال بیفتد در این بخش قابل تحقق است.

منصوری با بیان این که نکته مورد اشاره اقتصاد مقاومتی، هدف گرفتن اشتغال غیر کارخانه ای و خرد است، عنوان کرد: باید بستر تحقق این مهم را فعالانه فراهم نمود و از ظرفیت عمومی در جهت بهبود فضای کسب و کار استفاده کرد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان این که اگر قرار است، توسعه اتفاق بیفتد باید به صورت نظام مند به آن در بخش های مختلف نگاه کرد، تصریح کرد: باید جهت گیری های اصولی در جهت ایجاد توسعه منطقه ای و تقویت اشتغال صورت گیرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: توسعه جهت مند استان و فراهم شدن زمینه معیشت و اشتغال برای نسل حاضر و آینده هدف اصلی از اجرای طرح های کارآفرینی است.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36193