سهم نفت در اقتصاد کشور به گونه ای نیست که کاهش آن زلزله اقتصادی ایجاد کند

0
۳۰۸ بازدید

رییس دفتر رییس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در حاشیه نخستین کنفرانس اقتصاد ایران و در جمع خبرنگاران گفت: هرچه بودجه شفاف تر و واقع بینانه تر باشد به حفظ سرمایه اجتماعی و اعتماد بین مردم و دولت و همچنین در سیگنال دهی به فعالان اقتصادی به هدف نزدیک تر می شویم.

به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان روز یکشنبه تا تاکید بر اینکه در زمان تقدیم لایحه بودجه سال ۹۴به مجلس شورای اسلامی واقع بینانه عمل کردیم ، اظهارداشت: الان در مرحله ای هستیم که مجلس شورای اسلامی با مشارکت دولت باید بررسی ها را انجام دهد و من مطمئن هستم به تصویر بهتری دست خواهیم یافت و با نگاه به گذشته درمی یابیم که این نوسانات دائمی نیست و باید ملاحظات آینده دورتر هم در نظر گرفته شود.

رییس دفتر رییس جمهوری درباره ارتباط سیاست با اقتصاد نیز گفت: این ارتباط دو سویه است و ویژه اقتصاد ایران نیست. هیچ نسخه اقتصادی بدون ملاحظات سیاسی کامل نیست؛ تاکیدی که رییس جمهوری در سخنان امروزشان داشتند تاکید بر این نکته بود که رویکرد دولت، اتخاذ یک سیاست هماهنگ است.

نهاوندیان با تاکید بر اینکه در صحنه بین الملل ، مناسبات اقتصادی را با قوت و منطق دنبال می کنیم، اظهار داشت: همزمان که التهابات را در کشور کاهش دادیم، تورم نیز کاهش یافته و نرخ رشد اقتصادی و رکود به نرخ رشد مثبت و رونق تبدیل شده است.

خبرنگاری از نهاوندیان پرسید: با توجه به آغاز بررسی لایحه بودجه ۹۴و از سوی دیگر کاهش ۵۰درصدی قیمت نفت در بازارهای جهانی آیا دولت برای قیمت نفت در لایحه بودجه ۹۴پیشنهاد جدیدی مطرح خواهد کرد یا منتظر تصمیم مجلس خواهد بود؟

وی پاسخ داد: اقتصاد ایران با اینگونه نوسانات قیمت نفت در بازارهای جهانی بیگانه نیست، ما قیمت های بسیار پایین نفت را تجربه کردیم و حتی در سالهای دفاع مقدس چنین شرایطی را شاهد بوده ایم.

نهاوندیان ادامه داد: خوشبختانه با بزرگ شدن اقتصاد ایران، سهم بخش نفت در مجموع اقتصاد ایران کمتر از گذشته شده و به همین دلیل کاهش قیمت نفت قابل مدیریت تر است و اقتصاد ایران از چنان بنیه و توانایی برخوردار است که می تواند بر این ناملایمات فائق آید.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان این که سهم نفت در اقتصاد کشور به گونه ای نیست که کاهش آن زلزله اقتصادی ایجاد کند، گفت: بزرگ نمایی این مطلب واقعیت ندارد و از نظر مناسبات سیاسی ما و مذاکراتی که داریم به نفع کشور نیست

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8603