کد خبر: 992
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳

سهام عدالت تا ۳ سال آینده هم آزاد نمی‌شود

سهام عدالت تا ۳ سال آینده هم آزاد نمی‌شود

گروه بازارسرمایه : رئیس سازمان خصوصی سازی با تأکید بر اینکه در صورت عدم عزم دولت و مجلس درباره نحوه آزادسازی سهام عدالت، این سهام تا ۳ سال ‌آینده نیز آزاد نخواهد شد، گفت: این سهام به طور اتوماتیک‌ بدهی خود به دولت را باید به طور کامل بپردازد.
سیدمیرعلی‌اشرف عبدالله پوری حسینی ، درباره آخرین جزئیات آزادسازی سهام عدالت اظهار داشت: آزادسازی سهام عدالت بستگی به عزم جدی دولت و مجلس دارد .
وی ادامه داد: اگر دولت و مجلس اقدامی برای آزادسازی سهام عدالت نکنند و در این باره لایحه‌ای به تصویب نرسد، سهام عدالت همچنان آزاد نخواهد شد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا سهام عدالت با توجه به رویه فعلی در شش ماهه ابتدایی ۹۳ آزاد خواهد شد یا خیر؟ گفت: با توجه به بدهی سهام عدالت به دولت فعلاً امکان آزادسازی به طور کامل وجود ندارد و در این خصوص هر گونه تصمیم در این خصوص نیازمند مصوبه هیأت وزیران و تأیید مجلس است.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی با تأکید بر اینکه اگر دولت و مجلس تصمیمی در این باره نگیرند، سهام عدالت تا سه سال آینده نیز آزاد نخواهد شد، گفت: با توجه به بدهی سهام عدالت، امکان آزادسازی سهام وجود ندارد، مگر آنکه دولت و مجلس تصمیمی بگیرند.
پوری حسینی در پاسخ به سؤال دیگری  مبنی بر  اینکه آیا از دریافت یارانه انصراف داده‌اید یا خیر؟ گفت: از ابتدا یارانه دریافت نکرده و اکنون نیز ثبت‌نام نخواهم کرد.
به گزارش فارس، رئیس سازمان خصوصی سازی درباره فعالیت‌های این سازمان در سال ۹۲ و برنامه‌ها برای سال ۹۳ روز دوشنبه هفته جاری نشستی خبری با حضور اصحاب رسانه خواهد داشت.