کد خبر: 3767
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۳

سناریوی مرد تبهکار برای دستبرد مسلحانه به خانه دوست همسرش

سناریوی مرد تبهکار برای دستبرد مسلحانه به خانه دوست همسرش


مرد تبهکار که با همدستی دوستش ، سناریوی دستبرد مسلحانه به خانه دوست همسرش را اجرا کرده بود در ردیابی های پلیسی به دام افتاد.
به گزارش  مهر، ۲۶ خرداد امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت مسلحانه به کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد اعلام شد .
با حضور مأموران در محل سرقت ، شاکی در اظهارات اولیه عنوان داشت : زمانی که به همراه یکی از دوستانم در خارج از خانه بودم ، دو سارق مسلح به اسلحه و قمه وارد خانه شده و با تهدید مادرم و پرستارش اقدام به سرقت تمامی طلا و جواهرات و دیگر اموال با ارزش و گران داخل خانه کرده اند .
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت مسلحانه” و به دستور قاضی عموزاد ، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده برای ادامه رسیدگی در اختیار اداره یکم مبارزه با سرقت مسلحانه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
در تحقیقات از مادر شاکی و پرستار وی، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی آگاهی اطمینان پیدا کردند که سرقت از سوی افراد آشنا به محل زندگی شاکی و مادرش و با اطمینان از وجود اموال باارزش در داخل منزل صورت گرفته است .
مادر شاکی در اظهاراتش عنوان داشت: پس از آنکه دخترم به همراه یکی از دوستانش از خانه خارج شد ، زنگ خانه به صدا در آمد . پرستار در خانه را باز کرد و عنوان داشت که فردی که زنگ خانه را زده ، اسم و فامیلی دخترم را در پشت آیفون گفته و مدعی شده که از بستگان است . در حالی که منتظر ورود یکی از آشنایان خانوادگی به داخل خانه بودم ، ناگهان پس از باز کردن در آپارتمان از سوی پرستار ، دو مرد نقابدار که یکی از آنها اسلحه کمری و دیگر قمه در دست داشتند وارد خانه شده و به سرعت اقدام به بستن دست و پای هر دو نفر ما کردند . آنها دراظهارات خود مدعی شدند که دخترم را به گروگان گرفته اند و اگر اقدام به ایجاد سر و صدا و یا درخواست کمک از همسایگان کنیم، آنها دخترم را خواهند کشت . سارقان پس از اطمینان از اینکه ما سر و صدایی ایجاد نخواهیم کرد ، به محل نگهداری طلا و جواهرات داخل خانه رفته اقدام به سرقت طلا و جواهرات دخترم به ارزش تقریبی ۵۰ میلیون تومان کردند”.
در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان در اولین مرحله به بررسی فرضیه “همدستی پرستار خانه با سارقان “پرداخته و با انجام تحقیقات پلیسی اطمینان پیدا کردند که پرستار هیچ نقش و مشارکتی در سرقت ندارد . در ادامه و با توجه به اطلاعات دقیق سارقان مسلح از مشخصات شاکی و همچنین میزان ، نوع طلاجات و محل نگهداری طلا و جواهرات ، بررسی فرضیه “ارائه اطلاعات طلاجات شاکی از سوی دوستان او ” در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
کارآگاهان در تحقیقات خود به رفت و آمدهای یکی از دوستان شاکی مشکوک شدند که در روز سرقت، به بهانه انجام خرید و به همراه شاکی از خانه خارج شده و سارقان چند دقیقه پس از خروج آنها اقدام به سرقت کرده بودند .
با شناسایی این زن جوان ، تحقیقات در خصوص سوابق احتمالی وی و همچنین اعضای خانواده اش در دستور کار قرارگرفت و کارآگاهان متوجه شدند که همسر این او  یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف به نام امیر ۳۵ساله است .
با شناسایی امیر، بررسی فرضیه “نقش و مشارکت وی در سرقت” در دستور کار اداره یکم قرار گرفت. کارآگاهان با سلسله اقدامات پلیسی و تخصصی اطمینان پیدا کردند که امیر یکی از سارقین است. به همین خاطر دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در حالیکه وی به همراه همسرش به یک رستوران غذاهای ایتالیایی رفته بود ، وی را دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی منتقل کردند