سلطه دلار بر اقتصاد جهان پایان یافت

0
۱۳۱ بازدید

کارشناس اقتصادی شبکه راشاتودی با اشاره به بدهی های دولت آمریکا و سوء استفاده این کشور از ارز ذخیره جهانی یعنی دلار برای گسترش امپراتوری بدهی خود، تاکید کرد که سلطه دلار دیگر در جهان کارایی ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجمع جهانی اقتصاد اخیراً اعلام کرد که در حال شروع پروژه موسوم به “تنظیم مجدد بزرگ” برای بهبود فوری وضعیت اقتصاد جهان است. ماکس کیزر و استیسی هربرت، کارشناسان اقتصادی شبکه راشاتودی، در برنامه ای راجع به این موضوع گفتگو کرده اند.

این دو کارشناس تاکید کردند که در ژانویه ۲۰۱۱، مجمع جهانی اقتصاد در مجمع داووس گفته بود که ۱۰۳ تریلیون دلار اعتبار برای حمایت از رشد جهانی مورد نیاز است. استیسی گفت: در حال حاضر به نظر می رسد که آنها می گویند به وام های اعتباری جدید برای پروژه “تنظیم مجدد بزرگ” نیاز است. ماکس نیز در این برنامه گفت: این به معنای کالیبره کردن مجدد طمع جهانی برای ارز و بازسازی بازار جهانی طلا و ذخایر طلا می باشد.

وی افزود: این یک عملیات حسابداری بزرگ و عالی است؛ مانند این است که این طرح برای ده ها سال بی ثباتی و بدهی و فساد مالی ایجاد شده است. این کارشناس ادامه داد: بنابراین، اکنون این طرح به میز بزرگ تنظیم مجدد رسیده و قدرت های جهانی تصمیم می گیرند که چه کسی چقدر باید پرداخت کند.

وی همچنین گفت: به نظر می رسد ایالات متحده باید بیشترین هزینه را بپردازد چرا که اقتصاد این کشور از نظر میزان سوء استفاده از ارز ذخیره جهانی یعنی دلار برای گسترش امپراتوری بدهی خود در دوردست ترین نقاط دنیا، بدترین اقتصاد است. سلطه این اقتصاد دیگر موثر نیست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=118310