سقوط چشم‌گیر تولید آسانسور

0
۳۴۷ بازدید

عضو سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی با بیان این‌که در سال جاری به شدت با کاهش تولید مواجهیم، گفت: نباید همه تخم‌مرغ‌هایمان را در سبد توافق بچینیم.

داوود اشتیاقی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش تولید آسانسور در سال جاری نسبت به سال قبل اظهار کرد: هنوز آمار دقیقی در دست نیست، اما آن چیزی که محرز است کاهش چشم‌گیر تولید را می‌رساند، چرا که تقاضا در بازار به شدت با کاهش همراه بوده و براساس اعلام شهرداری صدور جواز‌ها و پروانه‌های جدید ساختمانی نیز بسیار کمتر شده است.

وی با بیان این‌که از سوی دیگر مشکلات نقدینگی و تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها را با مشکل مواجه کرده، ادامه داد: البته این موضوع مربوط به آسانسور نیست و همه صنایع در حال حاضر با این مشکل روبه‌رو هستند.

عضو سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی درباره‌ی احتمال تاثیر‌گذاری توافق ایران و گروه ۱+۵ بر رونق بازار مسکن گفت: به هرحال اگر بازار مسکن حرکت کند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و صنایع پایین‌دستی مسکن از این وضعیت در خواهند آمد.

اشتیاقی با بیان این‌که بسیاری از واحد‌های تولیدی در حال حاضر اقدام به تعدیل نیروهای خود کرده‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر هزینه‌های نیروی انسانی بر قیمت تمام شده تاثیر‌گذار شده و ما امیدواریم که همه تخم‌مرغ‌هایمان در سبد توافق نچینیم، بلکه دولت به این موضوعات توجه کرده و تسهیلاتی را در بحث تامین اجتماعی و همچنین تامین منابع مالی قائل شود تا بنگاه‌ها بتوانند نیروی انسانی خود را حفظ کرده تا رونق دوباره به بازار برگردد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14077