جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 3468 12:25 1393/04/25
سقوط مجدد بهای اونس طلا به کانال ۱۲۰۰دلار

سقوط مجدد بهای اونس طلا به کانال ۱۲۰۰دلار

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
سقوط مجدد بهای اونس طلا به کانال ۱۲۰۰دلار

سقوط مجدد بهای اونس طلا به کانال ۱۲۰۰دلار

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه پول : قیمت جهانی طلا پس از دو روز کاهش متوالی امروز چهارشنبه نیز بار دیگر با کاهش روبرو شده و به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسیده است

‎به گزارش رویترز، افزایش ارزش دلار آمریکا و نگرانی سرمایه گذاران نسبت به افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است. قیمت طلا به پایین ترین حد خود در ۴ هفته اخیر رسیده است‎.
‎بر اساس این گزارش جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا روز گذشته در نشست کنگره تاکید کرد: اگر وضعیت بازار کار و اشتغال آمریکا بهبود یابد احتمال افزایش زودتر نرخ بهره بانکی این کشور وجود خواهد داشت‎.
‎وی البته بر این مساله تاکید کرده است که سیاست های انبساطی پولی تا زمانی که تاثیرات منفی بحران مالی به طور کامل برطرف نشده ادامه خواهد یافت‎.
‎قیمت هر اونس طلا دیروز به مرز ۱۲۹۷ دلار رسیده است. قیمت طلا در دو روز گذشته بیش از ۳٫۳ درصد کاهش یافته است. با توجه به افت ۴۰ دلاری قیمت طلا و عدم تاثیر آن بر رشد تقاضا سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی معتقدند قیمت این فلز زرد باز هم کاهش خواهد یافت‎.
‎پیتر فونگ تحلیلگر ارشد موسسه وینگ فونگ در هنگ کنگ تاکید کرد: فکر نمی کنم حتی با کاهش اخیر قیمت طلا در بازارهای جهانی تقاضای فیزیکی با افزایش روبرو شود. به نظر من قیمت طلا در سطح ۱۲۸۰ تا ۱۲۹۰ دلاری تثبیت خواهد شد.‏
‎ ‎روند رشد و رونق اقتصادی آمریکا هنوز کامل نشده است‎
‎رئیس فدرال رزرو آمریکا تاکید کرد: روند رشد و رونق اقتصادی این کشور هنوز کامل نشده و بالا بودن نرخ بیکاری و ثابت بودن سطح دستمزدها ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی را توجیه پذیر کرده است‎.
‎به گزارش رویترز، جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در سخنانی در کمیته پولی کنگره تصریح کرد: بروز نشانه های اولیه از افزایش نرخ تورم برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو کافی نیست و ما در شرایط کنونی تصمیمی برای افزایش نرخ بهره نداریم‎.
‎بر اساس این گزارش بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو تا اکتبر امسال اجرای محرک پولی را به طور کامل متوقف خواهد کرد و تا اواسط سال آینده نیز نرخ بهره را افزایش خواهد داد‎.
‎یلن افزود: انتشار آمارهای مربوط به بهبود وضعیت بازار کار و اشتغال می تواند افزایش نرخ بهره آمریکا را تسریع کند. ولی در شرایط کنونی اقتصاد آمریکا به روند رشد و رونق ادامه می دهد ولی این روند هنوز کامل نشده است. هنوز تعداد زیادی از مردم آمریکا بیکار هستند‎.
‎وی تاکید کرد: اقتصاد آمریکا به روند ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی جدید ادامه خواهد داد و فدرال رزرو ترجیح می دهد تا نرخ تورم آمریکا تا پایام امسال بین ۱٫۵ تا ۱٫۷۵ درصد باشد‎.
‎یلن در ادامه افزود: بازار مسکن آمریکا هنوز ضعیف است و سرمایه گذاری در بخش تجاری نیز کمتر از انتظارات است‎.
‎به دنبال این اظهار نظر یلن ارزش ایندکس دلار آمریکا‎ (DXY) ‎در مقابل ارزهای اصلی افزایش و به دنبال آن بهای هر اونس طلا به زیر ۱۳۰۰ دلار کاهش یافت. ‏  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |