سفر هیات بلندپایه تجاری اسپانیا به ایران

0
۲۴۱ بازدید

گروه بازار:

سفیر اسپانیا در تهران در دیدار با معاون بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از اعزام هیات تجاری بلندپایه این کشور به ایران خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد، پرز بیه نا سفیر اسپانیا گفت: سه وزیر صنعت، انرژی و گردشگری اسپانیا در راس یک هیات ۴۰ نفره تجاری اوایل سپتامبر (شهریور ماه) به تهران سفر خواهند کرد، اجرای پروژه های زیرساختاری، عمران و راهسازی از جمله فعالیت های این هیات است.

در ادامه این دیدار معاون امور بین الملل اتاق ایران نیز گفت: اسپانیا از دوستان روزهای سخت تحریم ایران بوده و همیشه با دیدگاه مثبت جهت رفع مسائل و مشکلات تحریم قدم برداشته است.

علی اکبر فرازی افزود: از هیات بلندپایه تجاری اسپانیا به نحو مطلوب استقبال خواهد شد و اتاق ایران آمادگی دارد که همایش تجاری ایران و اسپانیا را با حضور مقامات دولتی و بخش خصوصی ایران در محل اتاق ایران برگزار نماید.

یادآور می شود، حجم مبادلات ایران و اسپانیا در سه ماهه اول ۹۴ شامل صادرات حدود ۵۷ میلیون دلار آهن، زعفران، انگور، روده، فرش و کفپوش ایران به اسپانیا و ۴۵ میلیون دلار واردات الکترودهای ذغالی، جرثقیل، مرکب چاپ، کاغذ گراف و نخ نساجی ایران از اسپانیا بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14294