سفر بدون تلفات جانی ۲۰ میلیون نفر با حمل‌ونقل عمومی در نوروز

0
۵۰۵ بازدید

وزیر راه و شهرسازی خبر داد

گروه امورزیربنایی-وزیر راه و شهرسازی از جابجایی ۲۰ میلیون نفر از طریق سیستم حمل و نقل عمومی در نوروز ۹۵ خبر داد و گفت: به اندازه کافی از ظرفیت دریاهای کشور چه دریای خزر، چه خلیج فارس و یا دریای عمان استفاده نمی‌شود.

عباس آخوندی اظهار کرد:بیش از ۲۰ میلیون نفر در نوروز ۹۵ توسط حمل و نقل عمومی جابجا شدند که تا این لحظه از این تعداد هیچ حادثه‌ جانی منجر به فوت گزارش نشده و این امر قطعا نشان‌دهنده ایمن‌تر شدن مسافرت‌های حمل ونقل عمومی در کشور است.

وی با اشاره به این‌که تعداد مسافران بخش حمل و نقل هوایی را در این ایام حدود ۳ میلیون مسافر یبود، افزود: این میزان حدود دو برابر تعداد سفرهای انجام شده در حوزه حمل و نقل ریلی با رقمی بالغ بر یک میلیون و ۷۵۰ هزار سفر است که این امر نیز نشان‌دهنده اهمیت سرمایه‌گذاری در این حوزه و جاذبه خاص آن خواهد بود.

وی همچنین اضافه کرد: در حوزه جاده‌ای ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافرو دریایی نیز  ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر گزارش شده  که این رقم نیز بسیار مهم و قابل توجه است. تلاش من بر این است که حوزه دریایی فعالیت بیشتری نسبت به حال حاضر داشته باشد چراکه به اندازه کافی از ظرفیت دریاهای کشور چه دریای خزر، چه خلیج فارس و یا دریای عمان استفاده نمی‌شود لذا در این دوسال تأکید زیادی داشتیم که بتوانیم ترمینال‌های مختلف مسافری را در جنوب و شمال داشته باشیم که خوشبختانه این امر نیز صورت گرفت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که بخش عمده‌ای از قایق‌ها ایمن و نوسازی شده است، یادآور شد: با توجه به وجوه اعطا شده هم‌اکنون بخش مسافری دریایی وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارد ولی باید بتوانیم بحث سفرهای دریایی را بین بنادر مختلف چه در داخل دریای خزر و چه در جنوب فعال کنیم و گزینه‌های بیشتری را برای سفر در اختیار مردم قرار دهیم.

آخوندی با تأکید بر اینکه باید به حمل و نقل دریایی در حوزه مسافری توجه بیشتری شود گفت: تاکنون حمل و نقل ما در بخش دریایی بیشتر در حوزه بار بوده و توجه کمتری به آن در بخش حمل مسافر شده است که این موضوع باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

وی یادآور شد: با کمک ۱۰۰صد دوربین افتتاح شده در سال ۹۴ و همچنین سایر دوربین‌‌های متحرک در جاده‌های کشور توانستیم در بخش کنترل سرعت با همکاری پلیس به خوبی عمل کرده و نتایج خوبی را به دست آوریم. امیدوارم بخش عمده‌ دیگری از دوربین‌ها نیز در سال ۹۵ نصب و امکان مدیریت جاده‌ها در این سال به گونه‌ای بهتر فراهم شود.

وی با بیان این‌که تاکنون قرارداد نصب حدود یک‌هزار و ۸۸۰ دوربین جدید در محورهای کشور امضا شده است، گفت: پیش از این مجموع دوربین‌های راهداری و پلیس حدود ۴۵۰ عدد بود که ما قرارداد جدیدی را مبنی بر خرید حدود ۴ برابر آن به امضا رساندیم تا بتوانیم در بحث کنترل جاده‌ها موفق‌تر باشیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=29710