سفرهای غیرضرور از آمریکا به اروپا متوقف می شود

0
۲۲۰ بازدید

در حال حاضر نرخ متوسط ابتلا به کرونا در آمریکا از اروپا پیشی گرفته و مقامات اروپایی مدتی است که به فکر محدود کردن سفرها از آمریکا افتاده‌اند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند که اتحادیه اروپا می‌خواهد موضوع توقف سفرهای غیرضروری از آمریکا را به خاطر شدت گرفتن شیوع کرونا در آمریکا در دستورکار قرار دهد.

در حال حاضر نرخ متوسط ابتلا به کرونا در آمریکا از اروپا پیشی گرفته و مقامات اروپایی مدتی است که به فکر محدود کردن سفرها از آمریکا افتاده‌اند. رئیس جمهور اسلوونی هفته گذشته درخواست کرد که نام آمریکا و ۵ کشور دیگر از لیست مقاصد مجاز برای مسافرت‌های غیرضروری حذف شود.  قرار است امروز در این باره در اروپا تصمیم‌گیری شود.

دو دیپلمات اروپایی هم می‌گویند اعتراضی در این باره مطرح نشده است. اروپا هر دو هفته در لیست مقصدهای مسافرتی مجاز برای اتباع این اتحادیه تجدیدنظر کرده و طی ماه‌ گذشته هم تلاش کرده تا به صورت دوره‌ای اعلام کند که اتباع چه کشورهایی می‌توانند به اروپا سفر کنند.

ممکن است در نشست امروز برخی کشورها اعلام کنند که در صورت اثبات واکسیناسیون ورود گردشگران آمریکایی را مجاز اعلام خواهند کرد. از آنجا که آمریکا هنوز ورود اتباع اروپایی برای سفرهای غیرضروری به خاک این کشور را ممنوع نگاه داشته، فشار برای مقابله به مثل با طرف آمریکایی در اروپا افزایش یافته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=152233