سعودی‌ها در حد و اندازه خود حرف بزنند/ پاسخ ایران قابل تصور نخواهد بود

0
۹۸۱ بازدید

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: سردار یدالله جوانی، مشاور سیاسی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، درباره اظهارات وزیر دفاع عربستان مبنی بر کشاندن جنگ به مرزهای ایران در آستانه سفر رئیس جمهور آمریکا به این کشور گفت: آل‌سعود به جای تهدید جمهوری اسلامی ایران بهتر است افتضاح و رسوایی خود در یمن را جمع و جور کند. سعودی‌ها نشان دادند که اهل جنگ نیستند و توان و قدرت جنگ را هم ندارند چرا که در حالی که تصور می‌کردند در مدت زمان بسیار کوتاهی می‌توانند به اهداف خود در یمن برسند اما امروز پس از گذشت بیش از دو سال، در برابر ملت مظلوم و در عین حال مقاوم یمن دچار استیصال شده‌اند و دچار شکست‌های راهبردی شده‌اند.

پاسخ ایران به عربستان قابل تصور نخواهد بود

وی ادامه داد: قطعا اگر سعودی‌ها به دنبال انجام اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران باشند پاسخ جمهوری اسلامی برای آنها قابل تصور نخواهد بود.

جوانی اظهار کرد: امروز ایران کشوری توانمند و مقتدر است به گونه‌ای که امریکا و رژیم صهیونیستی در طی این سال‌ها جرئت نکرده‌اند به سمت کشورمان گلوله‌ای شلیک کنند و دلیل اصلی آن هم قدرت بازدارندگی و توانمندی ملت ایران در پاسخگویی به هر متجاوزی است.

ادعاهای مقامات آل‌سعود نشانه استیصال آنهاست

مشاور سیاسی نماینده ولی فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه رفتن عربستان به سمت مقابله نظامی با ایران، جز پشیمانی برای آنها نتیجه‌ای نخواهد داشت، گفت: قطعا بازنده اصلی این بازی خود آل‌سعود خواهد بود.

وی اضافه کرد: این نوع حرف‌های مقامات آل سعود نشانه استیصال و درماندگی آنها در پیشبرد اهداف خود در منطقه و جلب حمایت‌ دونالد ترامپ است.

جوانی عنوان کرد: امروز تمام متحدان آمریکا در منطقه دچار ضعف هستند و این جمهوری اسلامی ایران است که به معنای واقعی، قدرت اصلی منطقه است و با توجه به جبهه مقاومتی که در منطقه شکل گرفته است هر متجاوز منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای که بخواهد اقدامی علیه ملت ایران انجام بدهد با پاسخ قاطع جبهه مقاومت در منطقه مواجه خواهد شد.

مقامات سعودی در حد و اندازه خود حرف بزنند

وی تأکید کرد: پاسخ قاطع دولتمردان و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی به این سخنان و ادعاها نیز به دلیل پشتوانه‌های مردمی نظام جمهوری اسلامی است و همین پشتوانه‌ها در طی این سال‌ها اعتبار و قدرت خود را نشان داده و به پیشبرد اهداف نظام در منطقه و دفاع از موجودیت خود کمک شایانی کرده است.

مشاور سیاسی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اگر به عقب بازگردیم در زمانی که صدام به خاک کشورمان تجاوز کرد تمام کشورهای منطقه از جمله عربستان و قدرت‌های جهانی در کنار صدام قرار گرفتند اما همه نتیجه و سرنوشت جنگ را دیدند. اما امروز جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که تفاوت‌های زیادی با زمان آغاز جنگ دارد.

جوانی با بیان اینکه امروز ایران یک قدرت منطقه‌ای است که بازوان قوی در منطقه دارد و از قدرت دفاعی و بازدارنده بالایی برخوردار است، گفت: این صحبت‌های مقامات سعودی در حد و اندازه آنها نیست و باید به عاقبت کار خود بیندیشند و بدانند هر نوع خطای راهبردی از آنها سر بزند پشیمان اصلی خودشان خواهند بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59742