کد خبر: 3084
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳

سطح حمایتی قیمت طلا ۱۳۱۰ دلار است

سطح حمایتی قیمت طلا ۱۳۱۰ دلار است

گروه بازارپول : تحلیلگران اقتصادی اینوستینگ بر این باورند که سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۳۱۰ دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت طلا به کمتر از ۱۲۹۰ دلار نیز خواهد رسید


به گزارش پایگاه اینترنتی اینوستینگ، سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۳۱۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا ابتدا به ۱۳۰۶ و سپس ۱۲۹۰ دلار کاهش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش در بدترین سناریوی ممکن نیز قیمت طلا در صورت شکسته شدن سطح حمایتی ۱۳۰۶ دلاری ابتدا به ۱۲۸۹ و ۱۲۸۵ و ۱۲۶۳ و ۱۲۵۷ دلار خواهد رسید.

در صورتی که این سطوح حمایتی نیز شکسته شود احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا به کمتر از ۱۱۸۰ دلار وجود خواهد داشت و اگر این سطح نیز دوام نداشته باشد قیمت طلا به زودی به ۱۰۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید.

سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۳۲۵ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت طلا به زودی به ۱۳۳۰ تا ۱۳۳۳ و سپس ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۲ دلار و بعد از آن به ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۴ دلار خواهد رسید.

به گزارش طلا ؛ شکسته شدن این سطح مقاومتی نیز زمینه لازم برای افزایش قیمت طلا به ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ دلار و سپس ۱۴۰۰ تا ۱۴۲۰ دلاری را فراهم خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال روند تحولات قیمت طلا

تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا در کوتاه مدت فشار زیادی بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

به گزارش اف ایکس استریت، تحلیل تکنیکال حاکی از آن است که سطح حمایتی قیمت هر اونس طلا در شرایط کنونی ۱۳۱۰ تا ۱۳۰۶ دلار است و اگر این سطح حمایتی شکسته شود قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش اگر سطح حمایتی ۱۳۰۶ دلاری شکسته شود احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا تا ۱۲۸۱ دلار نیز وجود دارد.

از سوی دیگر سطح مقاومتی قیمت طلا نیز ابتدا ۱۳۲۵ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت طلا به زودی به ۱۳۳۲ دلار خواهد رسید.

قیمت جهانی طلا در هفته های اخیر بین ۱۲۴۰ تا ۱۳۳۲ دلار در نوسان بوده است. سرمایه گذاران بین المللی نگران افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و تاثیر منفی آن بر قیمت طلا هستند.