سرمایه گذاری روسیه در اوراق قرضه دولتی آمریکا افت کرد

0
۲۳۸ بازدید

ارزش اوراق بلند مدت (روسیه) در ماه ژوئن به ۳۰۵ میلیون دلار رسید، در حالی که اوراق کوتاه مدت کمی بیش از ۳.۷ میلیارد دلار گزارش شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، داده های وزارت خزانه داری آمریکا که روز دوشنبه منتشر شد نشان می دهد که سرمایه گذاری روسیه در اوراق بهادار دولتی ایالات متحده از ۳.۸۰۵ میلیارد دلار در مه ۲۰۲۱ اندکی افزایش یافته و به ۴.۰۰۶ میلیارد دلار در ماه ژوئن رسیده است.

ارزش اوراق بلند مدت (روسیه) در ماه ژوئن به ۳۰۵ میلیون دلار رسید، در حالی که اوراق کوتاه مدت کمی بیش از ۳.۷ میلیارد دلار گزارش شد.

روسیه در بهار ۲۰۱۸ سرمایه گذاری در اوراق بدهی دولتی ایالات متحده را به شدت کاهش داد. به ویژه در آوریل ۲۰۱۸ این رقم از ۹۶ میلیارد دلار به ۴۸.۷ میلیارد دلار و در ماه مه به ۱۴.۹ میلیارد دلار کاهش یافت.

در اوت ۲۰۱۹، روسیه برای اولین بار از ماه فوریه سرمایه گذاری خود را در اوراق بهادار دولتی آمریکا به ۹.۳ میلیارد دلار افزایش داد.

این در حالی بود که سرمایه گذاری روسیه در اوراق بدهی دولتی ایالات متحده در مارس ۲۰۲۰ نسبت به فوریه کمتر از یک سوم شد (از ۱۲.۵۸ میلیارد دلار به ۳.۸۵ میلیارد دلار).

بعداً در ماه آوریل، روسیه مجدداً به دلیل اوراق قرضه کوتاه مدت، سرمایه گذاری خود را به ۶.۸۵ میلیارد دلار افزایش داد. در ماه مه ۲۰۲۰، روسیه سرمایه گذاری خود را از ۶.۸۵ میلیارد دلار به ۵.۳۹ میلیارد دلار کاهش داد.

بر اساس این گزارش، ژاپن در ماه ژوئن با ۱.۲۷ تریلیون دلار بزرگترین دارنده اوراق بهادار ایالات متحده باقی ماند و چین با ۱.۰۶ تریلیون دلار پس از آن قرار گرفت.

انتهای پیام/

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=151077