سرمایه‌گذاری‌ آمریکایی ها در روسیه رکورد زد

0
۷۵ بازدید

تحقیقات نشان می دهد که آمریکایی‌ها فقط در سال ۲۰۲۰، ۲.۲ میلیارد دلار در روسیه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و می‌خواهند در سال ۲۰۲۱، ۱.۸ میلیارد دیگر آورده داشته باشند. قرار است نیمی از این پول در صنعت انرژی و منابع طبیعی روسیه خرج شود. 

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، اتاق بازرگانی آمریکا در روسیه و موسسه ارنست اند یانگ اعلام کردند که سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی در روسیه معادل ۹۶ میلیارد دلار بوده است. 

این تحقیق با جمع‌آوری اطلاعات از ۱۶۰ شرکت آمریکایی انجام شده و گفته می‌شود آمریکایی‌ها فقط در سال ۲۰۲۰، ۲.۲ میلیارد دلار در روسیه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و می‌خواهند در سال ۲۰۲۱، ۱.۸ میلیارد دیگر آورده داشته باشند. قرار است نیمی از این پول در صنعت انرژی و منابع طبیعی روسیه خرج شود. 

سوفیا عزیزیان، کارشناس موسسه ارنست اند یانگ، در کنفرانس سرمایه‌گذاری قرن ۲۱ اتاق بازرگانی آمریکا گفت: علیرغم کاهش فعالیت‌ها در سال ۲۰۲۰ اما ۸۴ درصد شرکت‌هایی که در این ارزیابی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، از برنامه خود برای اجرای پروژه‌های جدید در آینده نزدیک در روسیه خبر داده‌اند.

برای ۷۳.۵ درصد شرکت‌هایی که مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند نیز روسیه یک بازار استراتژیک به شمار می‌رود. ۷۸ درصد شرکت‌های آمریکایی فعال در روسیه می‌گویند تحریم‌های آمریکا اثر بدی را روی فعالیت‌های آنها در این کشور گذاشته و اعلام کرده‌اند که این محدودیت‌ها شرکت‌های آمریکایی را در برابر دیگر شرکت‌ها از کشورهای مختلف در موضع ضعف قرار داده است. 

اتاق بازرگانی آمریکا در روسیه می‌گوید: آمارهای رسمی میزان واقعی روابط اقتصادی بین روسیه و آمریکا را بسیار کمتر نشان می‌دهد و میزان سرمایه‌گذاری دوجانبه بین دو کشور حداقل ۹ برابر میزان رسمی اعلام شده است. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=155265

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here