سخنگوی دولت: نرخ تورم سالانه ۲۰.۶ درصد بوده است

0
۳۳۲ بازدید


سخنگوی دولت مهمترین تصمیمات جلسه امروز هیأت وزیران را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز خود با اشاره به موضوعات مطرح در جلسه هیات دولت گفت: امروز در جلسه هیأت وزیران گزارش وزارت نیرو در خصوص وضعیت آب به ویژه آب آشامیدنی همچنین پیشنهاداتی در ارتباط با مدیریت بهینه منابع محسوس آب مطرح شد.
وی افزود: همچنین سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی درباره رعایت موازین و ضوابط زیست محیطی گزارش دادند. دستگاه‌های مختلف در خصوص پایبندی به این روابط و صرفه‌جویی ناشی از اجرای قوانین محیط زیستی گزارش دادند.
سخنگوی دولت اظهار داشت: از سوی وزیر کشور وضعیت اجتماعی استان‌ ها و شهرهای مختلف در مقوله‌های متنوعی که معمولا شاخص مناسبی برای ارزیابی وضعیت اجتماعی است بیان شد که طی آن خوشبختانه در طول یک سال گذشته شاخص ها بسیار نوید بخش بوده است و امیدواریم خود وزارت کشور در یک جلسه این شاخص ها را جهت آگاهی به مردم خوب و شریف‌مان اعلام کند.
به گزارش ایسنا نوبخت همچنین درباره جلسه مشترک دولت و مجلس که شب گذشته برگزارشد، با بیان اینکه اصلا نفس این جلسات نیاز به بازگویی نیست و در جهت تعامل بیشتر و نزدیک کردن دیدگاه‌های نمایندگان محترم و اعضای دولت بسیار نافع است، افزود: جلسه دیشب از این ویژگی برخوردار بود ضمن این که دولت موفق شد با سخنرانی جناب آقای رئیس جمهور و دو تن از اعضای دولت (رئیس کل بانک مرکزی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور) گزارش کوتاهی را به حاضرین ارائه دهد.
سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: از دیگر سو دغدغه‌های نمایندگان محترم مجلس از زبان روسای کمیسیون‌های تخصصی شنیده شد و به طور کلی این جلسه، جلسه بسیار خوبی بود که طی آن عملکرد و برنامه‌های دولت نیز به اطلاع دوستان رسید.
نوبخت گفت:‌ شش ماه از سال ۱۳۹۳ می گذرد یعنی نیمی از سال مالی به اتمام رسیده برای ارزیابی از عملکرد این شش ماه باید ببینیم در برنامه هایمان برای سال ۹۳ چه اهدافی در نظر گرفته شده بود و چه مقدار از آن اهداف توانسته عملیاتی شود. هم در بخش نامه‌های بودجه‌ای سال ۹۳ و هم تقویم لایحه بودجه امسال به مجلس محترم چند هدف از جمله معطوف شدن به طرح‌های عمرانی، کاهش نرخ تورم،خروج از رکود اقتصادی و تغییر جهت رشد منفی به رشد مثبت اقتصادی و نهایتا پایبندی به قانون هدفمندی یارانه ها مورد تاکید قرار گرفت.
نوبخت در ادامه آماری از پرداخت اعتبارات به بخش های مختلف ارائه و اظهار کرد: پرداخت ها نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است .
وی با بیان اینکه پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان ۹۸ درصد بوده گفت این عدد نسبت به سال قبل بیش از ۱۱۶ درصد است. ضمن اینکه اعتبارات عمرانی کل در شش ماه اول ۵۲.۶ درصد پرداخت شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5784