ستون چپ صفحه بورس

0
۲۷۵ بازدید

حساسیت شاخص در گروه پالایشی

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات آخرین روز از هفته جاری با ۲۵۹ واحد کاهش به ۶۶ هزار و ۵۶۹ واحد رسید و افت شاخص همچنان ادامه‌ دار شد. دیروز ارزش روز بازار به ۲۹۵ هزار میلیارد تومان رسید. دیروز معامله‌گران بورسی بیش از ۵۷۳ میلیون برگه بهادار در الب سهام و حق تقدم و در تعداد ۶۳ هزار و ۳۲۱ نوبت معامله و به ارزش ۱۸۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند. دیروز شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) با ۱۱۱ واحد کاهش به ۲۸ هزار و ۴۸۳ واحد رسید، شاخص کل (هم‌وزن) با ۵ واحد افزایش به ۱۰ هزار و ۱۵۹ واحد رسید، شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۵ واحد افزایش به ۹۲۷۷ واحد رسید، شاخص آزاد شناور با ۱۹۵ واحد کاهش به ۷۷ هزار و ۳۱۳ واحد رسید، شاخص بازار اول بورس با ۱۶۱ واحد کاهش به ۴۸۱ هزار و ۷۶۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با ۷۰۴ واحد کاهش به ۱۳۲ هزار و ۷۱۴ واحد رسید.

در این روز نمادهای شبندر، همراه، پارسان، فملی، تاپیکو در کاهش شاخص اثرگذار بوده‌اند که بیشترین اثر کاهشی را شرکت پالایش نفت بندرعباس داشته است. همچنین نمادهای پربیننده بورسی دیروز مربوط به شرکت‌های بانک صادرات ایران، بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، پارس خودرو و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین بوده است. گزارش خانم مستوفی از این معاملات را پس از آنکه اپلیکیشن پیش نما را دانلود کردید و سپس با قرار دادن دوربین تلفن همراه خود بر بارکد روبرو بشنوید….

عرضه ضایعات فلزی راه آهن در بورس کالای ایران

روز چهارشنبه دوم اردیبهشت ماه، ۲۲۷ تن ضایعات فلزی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تالار فرعی بورس کالای ایران عرضه شد. تالار مذکور همچنین شاهد عرضه ۵۰ تن خرفه فارس بود. شرکت فولاد خوزستان در حالی با ۱۳۰ هزار تن شمش بلوم در تالار محصولات صنعتی و معدنی حضور یافت. شرکت فولاد هرمزگان جنوب نیز در صورت تقاضا ۹۰ هزار تن تختال C را روانه تالار معاملات کرد. دیگر کالاهای عرضه شده در تالار محصولات صنعتی و معدنی شامل ۶۶۰ تن تیرآهن ۱۲ شرکت ذوب آهن اصفهان و ۱۰ کیلوگرم انواع شمش طلای معدن موته بود. این گزارش همچنین حاکی است، در این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن انواع ماده شیمیایی، ۲۵ هزار تن وکیوم باتوم، هشت هزار تن گوگرد و ۳۸۰ تن آرگون عرضه شد. تالار صادراتی نیز شاهد عرضه ۱۵ هزار تن قیر ۶۰۷۰ بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11995