کد خبر: 11971
تاریخ انتشار: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۰۲ اردیبهشت

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی  ۰۲ اردیبهشت

وقتی مسافران پرواز با اتوبوس سقوط می کنند!

یک شرکت هواپیمایی پس از آنکه پروازش از مشهد به ساری به دلیل بدی آب و هوا در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست، مسافران را با اتوبوس اسکانیا به ساری فرستاد اما در میانه راه، اتوبوس به دره سقوط کرد! به گزارش مهر، صبح روزسه شنبه یک دستگاه اتوبوس اسکانیا در منطقه سوادکوه و در تنگه ابوالقیسی سقوط کرد که تا لحظه نتضیم این خبر ۱۱نفر از مسافران این اتوبوس جان خود را از دست دادند.

ایران آماده است بلغارستان را به چین وصل کند

وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام آمادگی ایران برای رفع موانع گسترش روابط حمل‌ونقلی با بلغارستان گفت: ایران می‌تواند خط آهن بلغارستان را بعد از عبور از ترکیه به چین و شرق آسیا متصل کند.عباس آخوندی گفت: روابط ایران و بلغارستان در زمینه حمل و نقل جاده‌ای بسیار قدیمی است ضمن آنکه ظرفیت مناسبی برای گسترش روابط میان دو کشور وجود دارد.

خطر جدی تبدیل زمین‌های کشاورزی اصفهان به شوره‌زار

عضو کمیته آب جمع نمایندگان اصفهان گفت: کم‌آبی در سالهای اخیر زمین‌های کشاورزی اصفهان را در معرض خطر جدی تبدیل به شوره‌زار و کویر قرار داده است.حسین محمد رضایی در گفتگو با خ مهر اظهار داشت: تبدیل زمین های کشاورزی به کویر سبب می شود که به دلیل وزش باد از سمت شرق به غرب با پدیده گرد و غبار و ریزگردها مواجه شویم.

برنامه‌های توسعه پهنای باند کشور کلید خورد

معاون ارتباطات زیرساخت با ابراز امیدواری نسبت به نتیجه رسیدن چندین پروژه بزرگ در شرکت ظرف ماه‌های آینده اظهار داشت: امیدواریم پروژه تدبیر به عنوان بزرگ‌ترین پروژه تاریخ مخابرات کشور برای ایجاد شبکه انتقال نوری پیشرفته ظرف یکی دو ماه آینده به نتیجه برسد. مهدی کریمی نیستانی ادامه داد: سال گذشته توانستیم بعد از صدور پروانه ۳G نیازمندی اپراتورها را بطور کامل برآورده کنیم و در سال ۹۴ هم تلاش می‌کنیم همه درخواست‌ها را با سرعت و کیفیت مناسب پاسخگو باشیم.

نسل چهارم به عسلویه رسید

شبکه نسل چهارم تلفن همراه طی مراسمی در شهرهای بوشهر و عسلویه به صورت رسمی راه‌اندازی شد تا این شهرها علاوه بر نسل سوم تلفن همراه، تحت پوشش فناوری نسل چهارم تلفن همراه نیز قرار بگیرند. به همراه بوشهر و عسلویه شهرها و مناطق خورموج، سیراف، تل‌اشکی، بردخون، نظرآقا، نخل‌تقی و برازجان، از استان بوشهر تحت پوشش نسل سوم اینترنت همراه قرار گرفته‌اند.